Program „Poznaj Polskę”. Chorzowskie szkoły dostały dofinansowanie do wycieczek

Cztery chorzowskie szkoły otrzymały dofinansowanie do wycieczek w ramach rządowego programu „Poznaj Polskę. W sumie to ponad 44 tys. zł.

fot. pixabay.com
Poznaj Polskę Chorzowskie szkoły dostały pieniądze na wycieczki

W ramach rządowego programu „Poznaj Polskę” organy prowadzące szkoły publiczne i niepubliczne mogą otrzymać wsparcie zadań, które mają uatrakcyjnić edukację dzieci i młodzieży. Ma to zapewnić możliwość poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

- Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Uczenie się oparte na praktycznym odkrywaniu śladów historii, czy też eksperymentowaniu w centrach nauki stworzy uczniom warunki do zdobywania nowych umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym – informują w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Ponad 44 tys. zł dla czterech szkół z Chorzowa

W tegorocznej edycji rządowego programu „Poznaj Polskę” dofinansowanie na organizację wycieczek, na łączną kwotę 44 037 zł, otrzymały cztery szkoły z Chorzowa:

  • Szkoła Podstawowa Nr 29 im. Ignacego Mościckiego
  • Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego
  • Zespół Szkół Specjalnych Nr 3
  • Zespół Szkół Budowlanych im. K. K Baczyńskiego

W tym roku na realizację programu przeznaczono 50 mln zł. Dofinansowaniu w wysokości 80% kosztów podlegają wycieczki: jednodniowe (do kwoty 5 tys. zł), dwudniowe (do kwoty 10 tys. zł) i trzydniowe (do kwoty 15 tys. zł).

Planując wycieczkę, uczniowie i nauczyciele mogą wybierać spośród 760 miejsc na mapie Polski w ramach 4 obszarów edukacyjnych: Śladami Polskiego Państwa Podziemnego, Śladami kard. Stefana Wyszyńskiego, Kultura i dziedzictwo narodowe oraz Największe osiągnięcia polskiej nauki.

Chorzów Uniwesyteckie I LO im Juliusza Słowackiego

Może Cię zainteresować:

Ranking Perspektywy 2023. Najlepsze licea i technika w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

12/01/2023

Chorzów Liceum Batorego

Może Cię zainteresować:

Ile zarabiają nauczyciele w Chorzowie? Różnice w zarobkach wynoszą nawet 2,5 tys, zł

Autor: Maciej Poloczek

01/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon