Prezydent Andrzej Kotala trafił do szpitala z powodu COVID-19

Prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala, tydzień temu zachorował na COVID-19. Jego stan był na tyle poważny, że trafił do szpitala. W środę, 19 stycznia 2022 r., poinformował w mediach społecznościowych, że jest już dużo lepiej.

fot. FB/Andrzej Kotala
Prezydent Andrzej Kotala w szpitalu

Prezydent Andrzej Kotala o swoim pozytywnym wyniku testu na COVID-19 poinformował 13 stycznia. Wtedy podał jedynie, że przebywa w izolacji i zaapelował, by dbać o siebie oraz bliskich i się zaszczepić. Wszystko wskazuje na to, że stan prezydenta się pogorszył, bo trafił na oddział covidowy w chorzowskim Zespole Szpitali Miejskich – o czym sam poinformował w środę, 19 stycznia, w mediach społecznościowych.

- Bardzo dziękuję za komentarze i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Niestety, obecnie przebywam w szpitalu. Jest już dużo lepiej. Zaszczepiony trzema dawkami – więc nie były konieczne specjalistyczne urządzenia medyczne typu respirator itp. - napisał.

Andrzej Kotala po raz kolejny zaapelował, żeby dbać o siebie, rodzinę, bliskich czy znajomych. - Szczepcie się! Co innego osłabienie, a co innego hospitalizacja z ratowaniem życia – podkreślił.

Czytaj także:

Prezydent Kotala chory na COVID-19. Przebywa w izolacji i zachęca do szczepień

Prezydent na zdjęciu pokazał się z indentyfikatorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przypomniał, że już wkrótce 30. finał orkiestry. - Jak widzicie, jestem już gotowy, by - jak co roku - grać z Wami, orkiestrą i Jurkiem Owsiakiem. Jestem przekonany, że podczas finału wspólnie będziemy świętować kolejny rekord i sukces WOŚP. Pamiętajmy, że to wszystko robimy dla ratowania zdrowia i życia! - podkreślił.

Czytaj także:

Chorzów gra z orkiestrą. 30. finał WOŚP

Zakażeni i zaszczepieni w Chorzowie

Według rządowych danych z 20 stycznia 2022 r. w ciągu ostatniej doby potwierdzono w Polsce 32 835 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Odnotowano także 315 przypadków śmiertelnych, w tym 78 wyłącznie z powodu COVID-19. W woj. śląskim potwierdzono 4971 przypadków, w tym 82 w Chorzowie. W województwie zmarło 28 osób (2 wyłącznie z powodu COVID-19), w tym 2 w Chorzowie z powodu chorób współistniejących.

Minimum jedną dawką w Chorzowie zaszczepionych jest 63 581 osób (59,5% mieszkańców), a w pełni zaszczepionych 61 028 osób (57,1% mieszkańców). Najwięcej w pełni zaszczepionych jest w grupie wiekowej 40-59, najmniej 0-11.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon