Prezydent Kotala chory na COVID-19. Przebywa w izolacji i zachęca do szczepień

Prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala, jest chory na COVID-19. O pozytywnym wyniku testu poinformował w czwartek, 13 stycznia 2022 r., za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dodał, że przebywa w izolacji i zachęcił do szczepień.

fot. FB/Prezydent Andrzej Kotala
Andrzej Kotala

Liczba zakażeń koronawirusem stale rośnie i coraz częściej mówi się o początku piątej fali. Według danych Ministerstwa Zdrowia z piątku, 14 stycznia 2022 r., ostatniej doby potwierdzono 16 047 nowych przypadków COVID-19 i 423 przypadki śmiertelne, w tym 153 wyłącznie z powodu COVID-19. Od początku pandemii liczba ofiar koronawirusa w Polsce przekroczyła już 100 tys. osób!

Prezydent Chorzowa poinformował o pozytywnym wyniku testu na COVID-19

W województwie śląskim potwierdzono 2026 nowych zakażeń i jest to trzeci wynik w kraju, po województwach mazowieckim i małopolskim. W Chorzowie ostatniej doby nowe przypadki COVID-19 potwierdzono u 75 osób. Wśród nich jest prezydent miasta, Andrzej Kotala.

- Trzymajcie się zdrowo, Chorzowianie. Ja - niestety- z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19, w izolacji. Dbajcie o siebie i bliskich! Szczepcie się! - prezydent Kotala napisał w mediach społecznościowych.

Wcześniej, w tym samym wpisie, prezydent odniósł się do sytuacji w kraju. Wskazał m.in. rekordową inflację, rosnące ceny gazu i energii elektrycznej, inwigilację opozycji czy podniesienie budżetu kancelarii premiera o 700%. Pochwalił się też, że niedawno wrócił z Kuby, którą zawsze chciał odwiedzić i dodał, że nachodzi go smutna myśl: Obyśmy wkrótce nie żyli w takim luksusie jak biedni bracia Kubańczycy.

Liczba zaszczepionych przeciw COVID-19 w Chorzowie

Według rządowych danych z 14 stycznia r. w Chorzowie jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 63 255 osób (59,2% mieszkańców), a w pełni zaszczepionych jest 60 780 osób (56,8% mieszkańców). Najwięcej zaszczepionych jest w grupach wiekowych 40-59 i 20-39 lat. W woj. śląskim największy odsetek w pełni zaszczepionych mieszkańców jest w Bobrownikach (64,9%), Katowicach (63,8%) i Psary (63,4%). W statystykach nie ma danych o osobach, które przyjęły dawkę przypominającą.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon