Poszukiwany listem gończym wpadł w Chorzowie. Został zatrzymany gdy wyszedł na spacer z psem

Wyszedł na spacer z psem i zatrzymali go policyjni „łowcy głów”. W Chorzowie wpadł mężczyzna od kilkunastu miesięcy poszukiwany listem gończym. Jest on podejrzany o przemyt i handel dużymi ilościami narkotyków. Ukrywał się na terenie całego kraju i często zmieniał mieszkania oraz samochody.

List gończy za trzydziestosześcioletnim mężczyzną wydał w sierpniu 2023 r. Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Jak tłumaczą policjanci jest on podejrzanym o udział „w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się przestępstwami polegającymi na wewnątrzwspólnotowych nabyciach, dostawach, wywozach oraz udziale w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i psychotropowych”. Grupa działała nie tylko w Polsce, ale i w Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Republice Czeskiej.

Poszukiwany wpadł w Chorzowie. Został zatrzymany gdy wyszedł na spacer z psem

- Mężczyzna od kilkunastu miesięcy ukrywał się przed organami ścigania na terenie kraju, często zmieniając miejsca zamieszkania oraz samochody, którymi się poruszał. Sprawa poszukiwań mężczyzny została przejęta na początku stycznia 2024 r. z komendy w Bytomiu przez policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach – infomują policjanci.

Śląscy „łowcy głów” ustalili, że trzydziestosześciolatek wynajął mieszkanie w Chorzowie. Został zatrzymany gdy… wyszedł na spacer z psem. Jak dodają policjanci był bardzo zaskoczony faktem, że został namierzony. Został już tymczasowo aresztowany i zajmą się nim śledczy z Dolnego Śląska.

Demolka na Wielkich Derbach Śląska

Może Cię zainteresować:

Stadion Śląski zdemolowany po Wielkich Derbach Śląska. Trwa szacowanie strat

Autor: Maciej Poloczek

18/03/2024

Dachowanie w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Dachowanie w Chorzowie. Zawiniła nieostrożność kierowcy

Autor: Redakcja

08/03/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon