Policyjna akcja „Trzeźwość” w Chorzowie. Znów pijani za kółkiem

W poniedziałek, 11 marca 2024 r., policjanci z drogówki prowadzili na terenie Chorzowa kolejne działania „Trzeźwość”. Znów trafili się pijani za kółkiem.

fot. KMP w Chorzowie
Chorzow akcja trzezwosc

Mundurowi od rana kontrolowali trzeźwość kierowców. Podczas działań przebadali ponad dwa tysiące osób. Siedmiu spośród kontrolowanych nie powinno wsiadać za kierownicę.

- U sześciu kierowców stężenie alkoholu w organizmie wskazało na popełnienie wykroczenia, jeden z mężczyzn posiadał dodatkowo decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Oprócz nich rękach mundurowych znalazł się 49-latek z Ornontowic, którego badanie wykazało stan nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie za przestępstwo drogowe – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może być wykroczeniem lub przestępstwem, w zależności od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie kierowcy. O wykroczeniu mówimy, kiedy w organizmie znajduje się od 0,2 do 0,5 promila alkoholu. Jest to stan po użyciu alkoholu, a kierujący podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

W przypadku przestępstwa stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, wtedy kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości i podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. W obu przypadkach orzeka się sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podobne konsekwencje czekają kierowców, którzy wsiadają za kierownicę swoich pojazdów, będąc pod wpływem narkotyków.

Dachowanie w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Dachowanie w Chorzowie. Zawiniła nieostrożność kierowcy

Autor: Redakcja

08/03/2024

Grozili śmiercią Andrzejowi Kotali

Może Cię zainteresować:

Grozili śmiercią prezydentowi Kotali. Zostali zatrzymani przez policję

Autor: Redakcja

07/03/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon