Grozili śmiercią prezydentowi Kotali. Zostali zatrzymani przez policję

Policjanci z Chorzowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w internecie grozili śmiercią prezydentowi miasta, Andrzejowi Kotali. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty i – jak informuje policja – przyznali się do winy, a swoje wpisy w internecie tłumaczyli jako nieprzemyślane i głupie żarty.

W poniedziałek, 4 marca 2024 r., Andrzej Kotala złożył w prokuraturze doniesienie w sprawie grożenia mu śmiercią i formułowania wobec niego obelg. Na briefingu prasowym mówił wtedy, że kampania wyborcza nabrała charakteru „gangsterskiego”, a zaplecze jednego z kandydatów posługuje się „bandyckimi metodami”. Chodziło m.in. o internetowe wpisy, w których grożono prezydentowi Chorzowa śmiercią. Odpowiedzialnych za to zatrzymano w środę, 6 marca 2023 r.

- Byli to mężczyźni w wieku 26 i 33 lat. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania u młodszego z nich policjanci znaleźli środki odurzające – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Grozili śmiercią prezydentowi Chorzowa. Mogą posiedzieć trzy lata

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty – dwudziestosześciolatek odpowie za groźby i posiadanie środków odurzających, a trzydziestotrzylatek za publiczne nawoływanie do zbrodni. Zostali objęci policyjnym dozorem, nie mogą się też zbliża i kontaktować z pokrzywdzonym. Grozi im do trzech lat więzienia.

- Przyznając się do winy, swoje wpisy w internecie tłumaczyli jako nieprzemyślane i głupie żarty – dodaje mł. asp. Karol Kolaczek.

Szymon Michałek, kontrkandydat Andrzeja Kotali w wyborach na prezydenta Chorzowa, wydał we wtorek, 5 marca 2024 r., oświadczenie, w którym potępił hejt i mowę nienawiści w kampaniu wyborczej i zaapelował, by „ostudzić rozgrzane emocje”.

Andrzej kotala grozby smierci 8

Może Cię zainteresować:

Groźby śmierci wobec Andrzeja Kotali. "Nie ma zgody na przemoc i bandytyzm". Prezydent Chorzowa z policyjną ochroną?

Autor: Szymon Karpe

04/03/2024

Kotala Michalek

Może Cię zainteresować:

Kontrkandydat Andrzeja Kotali potępił hejt i mowę nienawiści w kampanii wyborczej

Autor: Maciej Poloczek

06/03/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon