Policjantka z Chorzowa, Martyna Klekot, mistrzynią Polski w kolarstwie szosowym policjantów!

Na rowerze dogoni każdego przestępcę. Posterunkowa Martyna Klekot na co dzień służy w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym chorzowskiej „jedynki”. Niedawno została mistrzynią Polski w kolarstwie szosowym policjantów.

W weekend 6-7 maja 2023 r. w powiecie myślenickim (woj. małopolskie) odbył się amatorski wyścig w kolarstwie szosowym „Majka Gran Fondo”. W jego ramach stróże prawa startowali w zawodach o tytuł Mistrza Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz Mistrza Polski Policji w wyścigu ze startu wspólnego. W wyścigach, w których brało udział wielu funkcjonariuszy, jechał również zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster.

Zawody były podzielone na dwa dni. W pierwszym rozegrany został wyścig w formule jazdy indywidualnej na czas na dystansie 20 km. Start i meta znajdowały się w centrum Dobczyc. W kategorii kobiet najlepsza była Martyna Klekot – policjantka patrolówki służąca na co dzień w chorzowskiej jedynce. W drugim dniu zawodów policjanci startowali wspólnie z Myślenic. Rywalizując na dystansie 72 km, Martyna zdobyła drugie miejsce, ustępując jedynie Monice Mazur z zamojskiej komendy. Oprócz złotego i srebrnego krążka w jeździe indywidualnej nasza policjantka otrzymała również trzeci medal za jazdę grupową. Puchary i nagrody najlepszym zawodnikom wręczali zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster, Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach inspektor Maciej Kubiak oraz Rafał Majka.

Martyna z rowerami związana jest od dziecka. W swoim pierwszym wyścigu wzięła udział, mając 12 lat. Na koncie ma kilkanaście medali mistrzostw Polski. W 2014 roku zdobyła tytuł Akademickiego Mistrza Świata. Oprócz dwóch kółek realizuje swoje pasje w skokach ze spadochronem, windsurfingu oraz strzelectwie!

Żabie Doły

Może Cię zainteresować:

Wojewoda wznowi postępowanie administracyjne w sprawie „Żabich Dołów”

Autor: Michał Wroński

12/05/2023

Zaginął Robert Brom z Chorzowa

Może Cię zainteresować:

Zaginął Robert Brom z Chorzowa. Mężczyzna ma 51 lat

Autor: Redakcja

11/05/2023

Miłośnik słodyczy usłyszał zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej

Może Cię zainteresować:

Miłośnik słodyczy usłyszał zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej

Autor: Redakcja

10/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon