Miłośnik słodyczy usłyszał zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej

Mieszkaniec Chorzowa kradł słodycze w marketach i to w sposób „szczególnie zuchwały”. Usłyszał 12 zarzutów i może pójść za kraty nawet na 8 lat.

Miłośnik słodyczy usłyszał zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej

W marcu i kwietniu 2023 r. w Chorzowie doszło do kilku kradzieży sklepowych, których sprawcą była ta sama osoba. To mężczyzna w wieku 23 lat, który jest wielkim miłośnikiem słodyczy, bo to właśnie głównie one padały jego łupem w marketach. Zdarzało się, że kradł także drobne urządzenia gospodarstwa domowego.

- Podczas kradzieży zachowywał się lekceważąco w stosunku do właścicieli przedmiotów. Postępowanie mężczyzny pozwoliło na przedstawienie mu zarzutów kradzieży szczególnie zuchwałej – informuje mł. asp. Karol Kołaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Chorzowianin usłyszał łącznie 12 zarzutów. Została już objęty policyjnym dozorem, a grozi mu do 8 lat więzienia.

Czym jest kradzież szczególnie zuchwała?

Przestępstwo dotyczące kradzieży szczególnie zuchwałej wprowadzono do kodeksu karnego w czerwcu 2020 r. godnie z art. 115 § 9a k.k. kradzieżą szczególnie zuchwałą jest:

  1. kradzież, której sprawca swoim zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy lub innych osób lub używa przemocy innego rodzaju niż przemoc wobec osoby, w celu zawładnięcia mieniem;
  2. kradzież mienia ruchomego znajdującego się bezpośrednio na osobie lub w noszonym przez nią ubraniu albo przenoszonego lub przemieszczanego przez tę osobę w warunkach bezpośredniego kontaktu lub znajdującego się w przedmiotach przenoszonych lub przemieszczanych w takich warunkach.
Nieletni przestępca z Chorzowa usłyszał 26 zarzutów

Może Cię zainteresować:

Nieletni przestępca z Chorzowa usłyszał 26 zarzutów. Trafił do zakładu poprawczego

Autor: Redakcja

09/05/2023

Policjant po służbie odzyskał miejski rower skradziony dwa lata temu

Może Cię zainteresować:

Policjant po służbie odzyskał miejski rower… skradziony dwa lata temu

Autor: Redakcja

27/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon