Nieletni przestępca z Chorzowa usłyszał 26 zarzutów. Trafił do zakładu poprawczego

Kradzieże, w tym z użyciem przemocy, a także posiadanie narkotyków – nieletni przestępca z Chorzowa usłyszał 26 zarzutów. Trafił już do zakładu poprawczego.

Nieletni przestępca z Chorzowa usłyszał 26 zarzutów

W lipcu ubiegłego roku mundurowi z komisariatu w Chorzowie Batorym zatrzymali na gorącym uczynku szesnastoletniego przestępcę. Młody mieszkaniec Chorzowa w jednej z drogerii dopuścił się kradzieży rozbójniczej, czyli – według Kodeksu karnego - kradzieży z użyciem przemocy lub zagrożeniem jej natychmiastowego użycia. Podczas interwencji okazało się, że nieletni ma trafić do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Szesnastolatek kradł perfumy, alkohol i papierosy

- Następnie dzięki intensywnej pracy chorzowscy kryminalni ustalili, że to nie jedyne przewinienie młodego przestępcy. Na swoim koncie miał dodatkowo szereg kradzieży sklepowych. Jego łupem padały głównie perfumy, alkohol i papierosy. Był również sprawcą kradzieży roweru – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Nieletni przestępca usłyszał w sumie 26 zarzutów – to kradzieże, posiadanie narkotyków i kradzież rozbójnicza. Decyzją sąd szesnastolatek trafił do zakładu poprawczego, gdzie spędzi następne miesiące.

Policjant po służbie odzyskał miejski rower skradziony dwa lata temu

Może Cię zainteresować:

Policjant po służbie odzyskał miejski rower… skradziony dwa lata temu

Autor: Redakcja

27/04/2023

Akcja Trzeźwość w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Akcja „Trzeźwość” w Chorzowie. Były trafienia

Autor: Redakcja

24/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon