Akcja „Trzeźwość” w Chorzowie. Były trafienia

Mundurowi z chorzowskiej drogówki przeprowadzili kolejną akcję „Trzeźwość”. Jej bilans nie nastraja optymistycznie. Znów znaleźli się kierowcy pod wpływem alkoholu i narkotyków. Inni wsiedli za kółko pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów czy braku uprawnień.

Akcja Trzeźwość w Chorzowie

Wysokie kary, apele czy kampanie społeczne niewiele dają. Potwierdziła to akcja „Trzeźwość”, którą w sobotę, 22 kwietnia 2023 r., przeprowadzili policjanci z chorzowskiej drogówki. Mundurowi skontrolowali trzeźwość ponad 1800 osób i wykonali kilka testów na obecność narkotyków. W efekcie zatrzymali siedmiu drogowych przestępców.

- Czterech mężczyzn, w wieku 29, 37, 39 i 63 lat, wsiadło „za kółko” pomimo tego, że byli nietrzeźwi. Kolejni dwaj, w wieku 27 i 38 lat, zdecydowali się prowadzić w trakcie obowiązywania sądowego zakazu. Ostatni z mężczyzn, 31-latek, poza zakazem prowadzenia pojazdów posiadał przy sobie amfetaminę. Dodatkowo wstępne badanie wykazało, że znajduje się również pod jej wpływem – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Dodatkowo mundurowi z chorzowskiej drogówki zdyscyplinowali 54 kolejnych kierowców, którzy popełnili wykroczenia. Dwóch z nich prowadziło bez uprawnień.

Chcieli ukraść wyposażenie zabytkowego ratusza

Może Cię zainteresować:

Chcieli ukraść wyposażenie zabytkowego ratusza w Chorzowie. Wpadli na gorącym uczynku

Autor: Redakcja

24/04/2023

Autobus wjechał w osobówkę W środku były dzieci 2

Może Cię zainteresować:

Autobus wjechał w osobówkę. W środku były dzieci

Autor: Redakcja

21/04/2023

Zaginał Michał Zioło z Chorzowa

Może Cię zainteresować:

Zaginął Michał Zioło z Chorzowa. Ostatnio widziany był tydzień temu

Autor: Redakcja

17/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon