Policjanci skontrolowali miejskie autobusy. Czasem strach do nich wsiadać!

Niesprawny układ hamulcowy, lusterko na trytytce czy stabilizacja siedzenia kierowcy przy pomocy drewnianego kołka – to kilka nieprawidłowości, które policjanci z Chorzowa ujawnili podczas kontroli miejskich autobusów.

Kontrola przeprowadzona przez mundurowych z chorzowskiej drogówki to reakcja na sygnały pasażerów. Do komendy miejskiej w ostatnim czasie wpłynęło kilka skarg na zachowania kierowców miejskich autobusów, sposób ich jazdy i wykroczenia jakie popełniają.

- Czasami ich styl jazdy poddawał w wątpliwość posiadanie uprawnień. Dodatkowo w ostatnim czasie miały również miejsce zdarzenia drogowe, w których uczestniczyły autobusy miejskie – mówi mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Awaria układu hamulcowego? Trzeba zakleić kontrolkę

W piątek, 26 maja 2023 r., chorzowscy policjanci postanowili się więc dokładnie przyjrzeć co oferuje tzw. zbiorkom. Mundurowi zwracali głównie uwagę na stan techniczny pojazdów oraz ewentualne wykroczenia popełniane przez kierowców. Jak podkreślają w chorzowskiej komendzie niektóre wykryte usterki zagrażały bezpieczeństwu przewożonych osób.

- Najgroźniejszą z nich był niesprawny układ hamulcowy. Na dodatek kontrolka, która informowała o awarii, była zamaskowana czarną taśmą, aby nie rzucać się w oczy – zaznacza mł. asp. Karol Kolaczek.

Kontrola wykazała także, że część usterek w autobusach miejskich naprawiono była w bardzo „fantazyjny” sposób. Lusterko na trytytce, drewniany kołek stabilizujący fotel kierowcy lub plątanina kabli w skrzynce bezpieczników. W trakcie akcji policjanci z Chorzowa zatrzymali trzy dowody rejestracyjne i ujawniali kilka wykroczeń.

Podziękowania dla mundurowych z Chorzowa

Może Cię zainteresować:

Podziękowania dla mundurowych z Chorzowa. Pomogli kierowcy ciężarówki na DTŚ

Autor: Redakcja

24/05/2023

Zasnął pijany i spowodował pożar Był poszukiwany

Może Cię zainteresować:

Zasnął pijany i spowodował pożar w Chorzowie. Był poszukiwany listem gończym

Autor: Redakcja

23/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon