Zasnął pijany i spowodował pożar w Chorzowie. Był poszukiwany listem gończym

Policjanci, wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa, wyjaśniają okoliczności pożaru w jednej z kamienic w Chorzowie. Spowodował go jeden z lokatorów, który w dodatku był poszukiwany listem gończym.

fot. KMP w Chorzowie
Zasnął pijany i spowodował pożar Był poszukiwany

Pożar przy ul. Kalidego w Chorzowie wybuchł w miniony piątek, 19 maja 2023 r., po godz. 17.00. Paliło się mieszkanie nie drugim piętrze dwupiętrowej kamienicy. Z budynku ewakuowano 12 osób, żadna z nich nie odniosła obrażeń.

Pożar w Chorzowie. Ogień zaprószył pijany lokator

Straż pożarna zakończyła swoje działanie po godz. 19.00. Teraz wyjaśnianiem okoliczności pożaru zajmują się policjanci, wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa.

- Wstępnie 55-latek, u którego doszło do pożaru, zaprószenie ognia tłumaczył zaśnięciem podczas gotowania obiadu. Badanie mężczyzny alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Z spowodowanie pożaru mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. Dodatkowo okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym. Został zatrzymany i za kratami na pewno spędzi najbliższe 17 miesięcy.

Chamskie zachowanie na drodze Kierowca z Chorzowa poniesie konsekwencje

Może Cię zainteresować:

Chamskie zachowanie na drodze. Kierowca z Chorzowa poniesie konsekwencje

Autor: Redakcja

18/05/2023

Zaatakowała nożem partnera Grozi jej dożywocie

Może Cię zainteresować:

Wbiła partnerowi nóż w klatkę piersiową. Grozi jej dożywocie

Autor: Redakcja

16/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon