Pingwiny z chorzowskiego zoo już zimują. Na zewnętrzny wybieg wrócą wiosną przyszłego roku

Idzie zima, więc pingwiny z chorzowskiego zoo przeniosły się do ogrzewanego pawilonu. Wbrew pozorom te sympatyczne nieloty nie są przyzwyczajone do niskich temperatur. W ich naturalnym środowisku temperatura nie spada poniżej zera ℃. Na zewnętrznym wybiegu będzie można je oglądać dopiero wiosną przyszłego roku.

fot. Park Śląski
Pingwiny z chorzowskiego zoo już zimują

Pingwiny Humboldta, znane również jako pingwiny peruwiańskie, naturalnie występują na zachodnich wybrzeżach Ameryki Południowej w rejonie chłodnego prądu Humboldta. Temperatura nie spada tam jednak poniżej zera ℃.

- Polskie zimy są dla nich zbyt zimne, dlatego też corocznie podejmujemy działania mające na celu zabezpieczenie tych ptaków przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Przeniesienie kolonii do ogrzewanych pomieszczeń wewnętrznych to standardowa procedura w naszym zoo na sezon jesienno-zimowy – informują w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym.

Na zewnętrznym wybiegu sympatyczne nieloty będzie można oglądać dopiero wiosną 2024 r. W tym roku wróciły tam w połowie kwietnia.

Pingwiny wróciły do śląskiego zoo w 2020 r.

Przypomnijmy, że pingwiny Humboldta wróciły do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w 2020 r., po 43 latach nieobecności. Jest to gatunek zagrożony i szacuje się, że w środowisku naturalnym żyje tylko 23 tys. tych nielotów. W Chorzowie jest im całkiem dobrze, bo już w październiku 2021 r. wykluło się pierwsze w historii śląskiego zoo młode tego gatunku. Kolejne dwa pingwiny wykluły się w sierpniu 2023 r.

Chorzów zoo las deszczowy

Może Cię zainteresować:

W śląskim zoo wyrósł las deszczowy Ameryki Południowej. Zobaczcie jak wygląda

Autor: Maciej Poloczek

06/10/2023

W śląskim zoo wykluły się dwa pingwiny Teraz trzeba ustalić ich płeć

Może Cię zainteresować:

W śląskim zoo wykluły się dwa pingwiny. Teraz trzeba ustalić ich płeć

Autor: Maciej Poloczek

26/09/2023

Swinie rzeczne zoo chorzow 02

Może Cię zainteresować:

Świnie rzeczne urodziły się w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. I to od razu bliźniaki i trojaczki!

Autor: Katarzyna Pachelska

02/11/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon