Pierwszy Cosmicon w Planetarium Śląskim, a w Leśniczówce konwent „Stary Świat”

Szykuje się Koniunkcja Światów w Parku Śląskim. W sobotę, 6 maja 2023 r. Planetarium Śląskie organizuje pierwszy Cosmicon, czyli Śląski Festiwal Fantastyki. W tym czasie w Leśniczówce będzie trwał kolejny konwent „Stary Świat”.

fot. FB/The 501st Legion
Legion 501

Konwent fantastyki w Planetarium Śląskim odbędzie się dwa dni światowym Dniu Gwiezdnych Wojen (Star Wars Day). To nieoficjalne święto fanów serii, a jego data święta została wybrana z fonetycznego przekształcenia sentencji pochodzącej z filmu „May the Force be with You!”, która jest wymawiana podobnie do „May the 4th be with You!”. W Parku Śląskim nie zabraknie postaci z gwiezdnej sagi.

Science-fiction w Planetarium Śląskim...

- W przestrzeniach naszej placówki spotkają się fani i twórcy. I chociaż pewnie nie rozstrzygniemy czy skuteczniejszą bronią jest miecz świetlny, fazer, czy Mjolnir, to na Cosmiconie pojawią się postaci z wielu fantastycznych opowieści – zapowiadają w planetarium.

Będą także spotkania z twórcami czy panele dyskusyjne. Nie zabraknie również książek oraz gier planszowych i komputerowych (także zabytkowych).

Cosmicon w Planetarium Śląskim
Cosmicon w Planetarium Śląskim

...a w Leśniczówce magia i miecz

W czasie gdy w Planetarium Śląskim będzie można spotkać różne postaci ze świata science-fiction, 500 metrów obok, w Leśniczówce, trwać będzie konwent fantastyki „Stary Świat”. To coś dla fanów magii i miecza. W dniach 5-7 maja 2023 r. zaplanowano tam m.in.: turnieje (Warhammer Fantasy Battle 6ed, Warhammer 40k 4ed, Magic:the Gathering w formatach Modern, Legacy i Pioneer czy Flesh and Blood), pokazy cosplay oraz grill i ognisko. Dodatkowo podczas tego weekendu leśną drogę pomiędzy Planetarium i Leśniczówką patrolować będą oddziały Legionu 501.

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

W chorzowskim muzeum „po naszymu” opowiedzą o historii hutnictwa

Autor: Michał Wroński

07/04/2023

Planetarium Śląskie

Może Cię zainteresować:

Wkrótce do Planetarium Śląskiego tylko pieszo. Zamkną wjazd do Parku Śląskiego

Autor: Redakcja

30/03/2023

Park slaski sprzed 60 lat

Może Cię zainteresować:

Park Śląski sprzed 60 lat. Film z wyjątkowymi zdjęciami

Autor: Redakcja

20/02/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon