Pierwsze zimowe wzmocnienie w Ruchu Chorzów. Niebiescy mają nowego pomocnika

Z Łazienkowskiej na Cichą. Do Ruch Chorzów dołączył Kacper Skwierczyński, pozyskany z Legii Warszawa. To pierwsze zimowe wzmocnienie w zespole Niebieskich.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Kacper Skwierczyński

Kacper Skwierczyński przeszedł z Legii Warszawa do Ruchu Chorzów na zasadzie transferu definitywnego. Jak poinformował klub z Cichej kontrakt zawarty z młodym pomocnikiem będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 r., a umowa zawiera opcję przedłużenia.

- Przejście do Ruchu to dla mnie nowy rozdział, nowe otoczenie i nowe wyzwania. Miałem okazję grać w sparingu z GKS Tychy, więc poznałem kilku chłopaków, pomagał mi też Mikołaj Kwietniewski, którego znam z Legii. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne, cieszę się, że tu jestem i przede wszystkim nie mogę się doczekać pierwszego meczu, bo zagramy u siebie i będzie sporo kibiców, a ja lubię tę atmosferę. Mam nadzieję, że jako drużyna będziemy realizować wiosną stawiane przed nami cele – mówi Skwierczyński cytowany przez klubowe media.

Kacper Skiwerczyński grał przede wszystkim w rezerwach Legii Warszawa

Kacper Skwierczyński urodził się 11 stycznia 2003 r. w Siedlcach. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w tamtejszej Pogoni. W 2016 r. trafił do Legii Warszawa, gdzie zaliczał kolejne szczeble szkolenia. W 2019 r. zdobył z Wojskowymi tytuł mistrza Polski juniorów młodszych, a dwa lata później został włączony do pierwszej drużyny stołecznego klubu. W „jedynce” zanotował dwa występy – jeden Pucharze Polski i jeden w fazie grupowej Ligi Europy. Cały czas trenował z pierwszym zespołem, ale częściej grywał w rezerwach.

W poprzednim sezonie zaliczył 29 spotkań na boiskach III ligi, w których zdobył 5 bramek i zanotował 8 asyst. Latem doznał kontuzji w jednym ze sparingów. Do gry wrócił w październiku i do końca rundy jesiennej zagrał w 7 meczach „dwójki”, raz wpisując się na listę strzelców.

Ruch Chorzów Patryk Sikora

Może Cię zainteresować:

Patryk Sikora został Piłkarzem Roku 2022 w Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

21/12/2022

Przyjaciele Ruchu

Może Cię zainteresować:

Przyznano nagrody "Przyjaciel Ruchu". Wyróżniono osoby szczególnie zaangażowane w życie klubu

Autor: Maciej Poloczek

20/12/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon