Patryk Sikora został Piłkarzem Roku 2022 w Ruchu Chorzów

Na Cichej wybrano Piłkarza Roku 2022. Najlepszym zawodnikiem Ruchu Chorzów w mijającym roku został pomocnik Niebieskich, Patryk Sikora.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Patryk Sikora

Kończący się rok był bardzo udany dla Ruchu Chorzów. Wiosną Niebiescy awansowali do Fortuna 1. Ligi, a zimę spędzają na 3. miejscu w tabeli. Na Cichej podkreślają, że to efekt pracy wielu osób, ale to piłkarze wygrywają mecze. Jednego z nich uhonorowano tytułem „Piłkarza Roku 2022”.

"To nie tyko moja zasługa, ale także kolegów z drużyny"

Wybór – jak mówią w klubie – był trudny. Toczyły się zażarte dyskusje, bo kandydatów do tytułu było co najmniej kilku. Ostatecznie wybór padł na Patryka Sikorę, któremu nagrodę wręczył na klubowej wigilii legendarny napastnik Ruchu, Eugeniusz Lerch.

– Jestem bardzo zaskoczony, kompletnie się tego nie spodziewałem. Bardzo dziękuję za tę nagrodę. To nie tyko moja zasługa, ale także kolegów z drużyny, którzy mi pomagają. Nawzajem się wspieramy i idziemy do góry – mówił Patryk Sikora cytowany przez klubowe media.

Patryk Sikora pochodzi z Mikołowa, a na Cichej jest już od 10 lat. Do Ruchu Chorzów trafił w 2012 r. a pięć lat później dołączył do pierwszej drużyny. Oficjalny debiut w niebieskich barwach zaliczył w maju 2018 r., w domowym meczu z Puszczą Niepołomice. Miał udział w dwóch awansach klubu – z trzeciej do drugiej i z drugiej do pierwszej ligi.

Seweryn Siemianowski

Może Cię zainteresować:

Gramy o mistrzostwo 1. ligi – zapewnia prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski

Autor: Maciej Poloczek

16/11/2022

Przyjaciele Ruchu

Może Cię zainteresować:

Przyznano nagrody "Przyjaciel Ruchu". Wyróżniono osoby szczególnie zaangażowane w życie klubu

Autor: Maciej Poloczek

20/12/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon