Ostatni turniej padla w Chorzowie

W niedzielę, 2 października 2022 r., w Chorzowie obędzie się ostatni turniej z tegorocznego cyklu Padel Grand Prix, zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. Pozostały ostatnie miejsca.

fot. pixabay.com
Padel

Padel cieszy się w Chorzowie coraz większą popularnością. W mieście można już korzystać z dwóch kortów do tej gry, która jest połączeniem tenisa i squasha. Można też rywalizować. W tym roku po raz kolejny zorganizowano cyklu czterech turniejów Padel Grand Prix. Pozostał jeszcze jeden.

Decydujący turniej

Trzy tegoroczne turnieje Padel Grand Prix w Chorzowie już za nami. Ostatni zaplanowano na najbliższą niedzielę, października 2022 r. Zapisy trwają i – jak podkreślają w MORiS Chorzów – dla części zawodników ten turniej może zdecydować o miejscu na podium. Zawodnicy startują w trzech kategoriach:

  • Kategoria A – 09.30
  • Kategoria B1 – 17.30
  • Kategoria B2 – 13.30

Chorzowski Padel Grand Prix to cykl czterech turniejów. Każdy turniej trzeba rozgrywać z innym partnerem i nie można zmieniać kategorii. Po ostatnim z nich punkty zostaną podsumowane, a pod uwagę będą brane 3 z 4 turniejów, w których zawodnik zdobył najwięcej punktów. Najlepsi w każdej kategorii otrzymają pamiątkowe statuetki i nagrody.

Jak gra się w padla?

W padla gra się za pomocą piłki i rakiety, ale nieco innych niż klasycznym tenisie. Piłki są mniej sprężyste i niżej się odbijają, a rakieta nie ma naciągu – wykonana jest z włókna węglowego, a na swojej płaszczyźnie ma około 60 otworów. Kort do gry jest niewielkich rozmiarów – ma 20 x 10 m i jest ogrodzony siatką. W padlu serwuje się zawsze z dołu, a punktacja jest taka sama jak w tenisie.

Chorzow kort do padla

Może Cię zainteresować:

W Chorzowie powstanie kolejny kort do padla

Autor: Redaktor Chorzowski

26/05/2021

Chorzów Prace na Kresach

Może Cię zainteresować:

Prace na Kresach dobiegają końca. Kiedy nowe boisko ze sztuczną trawą zostanie otwarte?

Autor: Maciej Poloczek

28/07/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon