Prace na Kresach dobiegają końca. Kiedy nowe boisko ze sztuczną trawą zostanie otwarte?

Najpierw powstał nowy budynek dla młodych piłkarzy. Później rozpoczęła się budowa nowego boiska ze sztuczną trawą i oświetleniem. Prace na kompleksie boisk piłkarskich Kresy w Chorzowie, choć nieco opóźnione, dobiegają końca.

fot. MORiS Chorzów
Chorzów Prace na Kresach

Nowy budynek z szatniami, sanitariatami i pomieszczeniami dla trenerów w kompleksie boisk piłkarskich Kresy w Chorzowie oddano do użytku we wrześniu 2021 r. Dwa miesiące później rozpoczęła się tam kolejna inwestycja – budowa nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem.

Nowe boisko na Kresach zostanie otwarte we wrześniu

Płyta nowego boiska ma wymiary 61 x 95 m, pole gry – 58 x 90m, a wokół niego znajdą się piłkochwyty. Obiekt oświetlać będzie w sumie 6 masztów oświetleniowych. Jak informuje Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie w ostatnich dniach zamontowano dwa dodatkowe piłkochwyty od strony nowego budynku. Trwają również prace wykończeniowe przy układaniu kostki brukowej. Odbiór tych prac zaplanowany jest na początek sierpnia.

- Nowe boisko wraz z całą jego infrastrukturą zostanie oficjalnie otwarte w pierwszej połowie września, ale już w sierpniu odbędą się na nim pierwsze treningi – zapewniają w chorzowskim MORiS-ie.

Jak dodają pracownicy MORiS-u zostanie także wymienione ogrodzenie od strony u. Wolności i wzdłuż drogi dojazdowej w kompleksie oraz wyremontowany będzie mur oporowy i pomalowane ogrodzenie od Drogowej Trasy Średnicowej. Koszt całej inwestycji to nieco ponad 2,5 mln zł.

Z kompleksu boisk Kresy korzystają m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 im. Gerarda Cieślika, zawodnicy UKS Ruch Chorzów Akademii Piłkarskiej Ruch Chorzów oraz piłkarki UKS Jaskółki.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów Budowa nowego boiska

W Chorzowie będzie nowe boisko. Powstanie przy hali MORiS

Chorzów Batory lodowisko

Prawie 15 tys. razy skorzystano z lodowisk w Chorzowie

Marex Chorzów

Chorzowski zespół wicemistrzem Polski w futsalu

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów Rodzinny Rajd Rowerowy

Rodzinny Rajd Rowerowy szlakiem… chorzowskich bibliotek

Chorzow padel

Odmrożenie sportu od poniedziałku, 19 kwietnia....