Prace na Kresach dobiegają końca. Kiedy nowe boisko ze sztuczną trawą zostanie otwarte?

Najpierw powstał nowy budynek dla młodych piłkarzy. Później rozpoczęła się budowa nowego boiska ze sztuczną trawą i oświetleniem. Prace na kompleksie boisk piłkarskich Kresy w Chorzowie, choć nieco opóźnione, dobiegają końca.

fot. MORiS Chorzów
Chorzów Prace na Kresach

Nowy budynek z szatniami, sanitariatami i pomieszczeniami dla trenerów w kompleksie boisk piłkarskich Kresy w Chorzowie oddano do użytku we wrześniu 2021 r. Dwa miesiące później rozpoczęła się tam kolejna inwestycja – budowa nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem.

Nowe boisko na Kresach zostanie otwarte we wrześniu

Płyta nowego boiska ma wymiary 61 x 95 m, pole gry – 58 x 90m, a wokół niego znajdą się piłkochwyty. Obiekt oświetlać będzie w sumie 6 masztów oświetleniowych. Jak informuje Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie w ostatnich dniach zamontowano dwa dodatkowe piłkochwyty od strony nowego budynku. Trwają również prace wykończeniowe przy układaniu kostki brukowej. Odbiór tych prac zaplanowany jest na początek sierpnia.

- Nowe boisko wraz z całą jego infrastrukturą zostanie oficjalnie otwarte w pierwszej połowie września, ale już w sierpniu odbędą się na nim pierwsze treningi – zapewniają w chorzowskim MORiS-ie.

Jak dodają pracownicy MORiS-u zostanie także wymienione ogrodzenie od strony u. Wolności i wzdłuż drogi dojazdowej w kompleksie oraz wyremontowany będzie mur oporowy i pomalowane ogrodzenie od Drogowej Trasy Średnicowej. Koszt całej inwestycji to nieco ponad 2,5 mln zł.

Z kompleksu boisk Kresy korzystają m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 im. Gerarda Cieślika, zawodnicy UKS Ruch Chorzów Akademii Piłkarskiej Ruch Chorzów oraz piłkarki UKS Jaskółki.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon