W Chorzowie powstanie kolejny kort do padla

Padel cieszy się w Chorzowie coraz większą popularnością. W związku z tym przy ul. Katowickiej, obok Centrum Handlowego AKS, wkrótce będzie można korzystać z dwóch kortów do tej gry – zapowiada Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Chorzow kort do padla

Padel, zwany także tenisem łopatkowym, to sport rakietowy, który łączy w sobie elementy klasycznego tenisa i squasha. Powstał ponad pół wieku temu w meksykańskim Acapulco, a największą popularność zyskał w Argentynie i Hiszpanii. W Polsce stawia dopiero pierwsze kroki, ale w Chorzowie gra coraz więcej osób.

- W związku z ciągle rosnącym zainteresowaniem naszym kortem do padla, podjęliśmy decyzję o montażu drugiego kortu, który będzie zlokalizowany obok istniejącego (w miejscu boisk do streetballa) – poinformował chorzowski MORiS.

Jak gra się w padla?

W padla gra się za pomocą piłki i rakiety, ale nieco innych niż klasycznym tenisie. Piłki są mniej sprężyste i niżej się odbijają, a rakieta nie ma naciągu – wykonana jest z włókna węglowego, a na swojej płaszczyźnie ma około 60 otworów. Kort do gry jest niewielkich rozmiarów – ma 20 x 10 m i jest ogrodzony siatką. W padlu serwuje się zawsze z dołu, a punktacja jest taka sama jak w tenisie.

- Sporym atutem tej gry jest możliwość rywalizacji w parach (bez względu na wiek i płeć), o każdej porze dnia – także wieczorem – ponieważ kort dysponuje sztucznym oświetleniem – dodaje MORiS Chorzów.

Godziny otwarcia kortów do padla w Chorzowie:

  • Poniedziałek, Środa, Piątek – 14:00-22:30
  • Wtorek, Czwartek – 8:00-22:30
  • Sobota-niedziela – 9:00-20:00

Cennik kortów do padla w Chorzowie:

  • Wynajęcie kortu – 40 zł/godz.
  • Wynajęcie kortu ulgowe – 25 zł/godz.
  • Wypożyczenie 2 rakiet – 5 zł/godz.
  • Piłki do padla (3 szt.) 18 zł

fot. FB/MORiS Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon