Nowe piwo Ruchu Chorzów. To „1920” - limitowany porter bałtycki

Piwa Chorzowskie zdążyło już posmakować wielu kibiców Niebieskich. Teraz do sprzedaży trafiła jego nowa odmiana, to „1920” – imperialny porter bałtycki. Jest tylko 1200 butelek!

fot. FB/Ruch Chorzów
Ruch Chorzów nowy porter

Porter „1920” to nowa odmiana Chorzowskiego, piwa warzonego dla Ruchu Chorzów przez zaprzyjaźniony browar ReCraft ze Świętochłowic. Jak zapewniają w browarze to gratka dla kolekcjonerów, fanów porterów i piw starzonych.

- Piwo, zanim zostało rozlane do butelek, 12 miesięcy leżakowało w dębowych beczkach po whiskey Jack Daniel’s! Otrzymaliśmy w ten sposób aksamitny smak porteru z wyraźnie wyczuwalną nutą whiskey! - dodają w ReCraft.

Czytaj także:

Chorzowskie – oficjalne piwo Ruchu Chorzów już w sprzedaży!

Ruch Chorzów ma jubileuszową whisky

Absolutnie Niebieska! Ruch Chorzów ma jubileuszową wódkę

Nowy chorzowski porter został rozlany do specjalnie zaprojektowanych butelek, których jest tylko 1200. Każda ma unikalny numer. Jest też eleganckie pudełko z chorzowskimi akcentami i klubowy lak. Piwo „1920” jest dostępne jedynie w klubowym sklepie „eRka” przy ul. Jagiellońskiej 3 w Chorzowie. Ten limitowany porter nie jest jednak tani – za butelkę trzeba zapłacić 69 zł. Kto chce spróbować powinien się pospieszyć, bo na Cichej podkreślają, że dodatkowej partii nie będzie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon