Chorzowskie – oficjalne piwo Ruchu Chorzów już w sprzedaży!

Była już Absolutnie Niebieska wódka i limitowana edycja whisky Glenlivet z okazji jubileuszu 100-lecia klubu. Na 101. rocznicę powstania przyszedł czas na oficjalne piwo Ruchu Chorzów, czyli Chorzowskie.

Piwo chorzowskie

Chorzowskie – oficjalne piwo Ruchu Chorzów – powstało we współpracy z Browarem ReCraft ze Świętochłowic. To nowa propozycja dla kibiców Niebieskich (i nie tylko) z okazji 101. rocznicy założenia klubu. Od środy, 21 kwietnia, jest już w sprzedaży m.in. w „eRce” przy ul. Jagiellońskiej w Chorzowie.

- Jest to klasyczny bohemian pilsner warzony z najlepszych europejskich słodów i chmieli. Jak każdy klasyczny pilsner jes to piwo wyjątkowo zbalansowane i zrównoważone. Cechujące się pełną podbudową słodową, jednocześnie z wyraźnym chmielowym charakterem - zarówno w postaci wyraźnej, szlachetnej goryczki, jak i intensywnego aromatu chmielowego - mówi Maciej Osiński, piwowar z Browaru ReCraft (za Ruch TV).

Chorzowski Pilsner ważony jest przez 90 minut, a później przez 40 dni podlega leżakowaniu i fermentacji. Pierwsza partia oficjalnego piwa 16 tys. butelek i będzie dostępne w szerokiej dystrybucji nie tylko w Chorzowie i na Górnym Śląsku, ale także w Krakowie, Łodzi czy Toruniu.

Kupując Chorzowskie wspierasz Ruch Chorzów

Współpraca Ruchu Chorzów ze świętochłowickim Browarem ReCraft to także wymierne korzyści dla klubu z Cichej 6.

- Kupując każdą butelkę piwa przyczyniacie się do tego, że cegiełka ze sprzedaży jest przekazywana na klub, więc pijąc piwo Chorzowskie wspieracie klub – podkreśla Marcin Surdyka, dyrektor handlowy browaru ReCraft (za Ruch TV).

Chorzowski Pilsner to dopiero początek, bo będzie jeszcze jedno piwo Ruchu Chorzów – Chorzowski Porter Bałtycki, który leżakował przez rok w tanku i będzie miał powyżej 10% alkoholu.

Absolutnie Niebieska! Ruch Chorzów ma jubileuszową wódkę

Ruch Chorzów ma jubileuszową whisky

https://www.youtube.com/watch?v=mRgicx43agA

fot. Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon