Chorzowskie – oficjalne piwo Ruchu Chorzów już w sprzedaży!

Była już Absolutnie Niebieska wódka i limitowana edycja whisky Glenlivet z okazji jubileuszu 100-lecia klubu. Na 101. rocznicę powstania przyszedł czas na oficjalne piwo Ruchu Chorzów, czyli Chorzowskie.

Piwo chorzowskie

Chorzowskie – oficjalne piwo Ruchu Chorzów – powstało we współpracy z Browarem ReCraft ze Świętochłowic. To nowa propozycja dla kibiców Niebieskich (i nie tylko) z okazji 101. rocznicy założenia klubu. Od środy, 21 kwietnia, jest już w sprzedaży m.in. w „eRce” przy ul. Jagiellońskiej w Chorzowie.

- Jest to klasyczny bohemian pilsner warzony z najlepszych europejskich słodów i chmieli. Jak każdy klasyczny pilsner jes to piwo wyjątkowo zbalansowane i zrównoważone. Cechujące się pełną podbudową słodową, jednocześnie z wyraźnym chmielowym charakterem - zarówno w postaci wyraźnej, szlachetnej goryczki, jak i intensywnego aromatu chmielowego - mówi Maciej Osiński, piwowar z Browaru ReCraft (za Ruch TV).

Chorzowski Pilsner ważony jest przez 90 minut, a później przez 40 dni podlega leżakowaniu i fermentacji. Pierwsza partia oficjalnego piwa 16 tys. butelek i będzie dostępne w szerokiej dystrybucji nie tylko w Chorzowie i na Górnym Śląsku, ale także w Krakowie, Łodzi czy Toruniu.

Kupując Chorzowskie wspierasz Ruch Chorzów

Współpraca Ruchu Chorzów ze świętochłowickim Browarem ReCraft to także wymierne korzyści dla klubu z Cichej 6.

- Kupując każdą butelkę piwa przyczyniacie się do tego, że cegiełka ze sprzedaży jest przekazywana na klub, więc pijąc piwo Chorzowskie wspieracie klub – podkreśla Marcin Surdyka, dyrektor handlowy browaru ReCraft (za Ruch TV).

Chorzowski Pilsner to dopiero początek, bo będzie jeszcze jedno piwo Ruchu Chorzów – Chorzowski Porter Bałtycki, który leżakował przez rok w tanku i będzie miał powyżej 10% alkoholu.

Absolutnie Niebieska! Ruch Chorzów ma jubileuszową wódkę

Ruch Chorzów ma jubileuszową whisky

https://www.youtube.com/watch?v=mRgicx43agA

fot. Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch chorzow whisky

Ruch Chorzów ma jubileuszową whisky

Ruch chorzow stadion

Kibice w końcu na Cichej! Ruszyła sprzedaż...

Ruch chorzow 1

Jedenaste zwycięstwo z rzędu. Ruch Chorzów...

Alojzy lysko

Zmarł Alojzy Łysko, znany piłkarz Ruchu Chorzów...

Niebieskie frelki

Niebieskie Frelki. Która została najładniejszą...

Ruch chorzow 10

Niespodziewany sparing i… niespodziewana...

Ruch chorzow stadion projekt

Prezydent Kotala o nowym stadionie Ruchu...