Nowa inwestycja w Chorzowie. Będą dodatkowe miejsca pracy

Chorzowska spółka Moris, działająca w branży hutniczej, planuje uruchomienie produkcji elementów stalowych wykorzystywanych w sektorach kolejowym i konstrukcji stalowych. Inwestycja warta jest ponad 300 mln zł i wiąże się m.in. z budową nowej hali i zwiększeniem zatrudnienia.

fot. Spółka Moris
Chorzow spolka moris

Społka Moris, która swoją siedzibę ma przy ul. Wiejskiej w Chorzowie, jest dystrybutorem wyrobów hutniczych i właścicielem najnowocześniejszej w Europie zgrzewalni szyn kolejowych. Teraz zamierza uruchomić produkcję elementów stalowych wykorzystywanych w sektorach kolejowym i konstrukcji stalowych. O swoich planach przedstawiciele spółki opowiedzieli w czwartek, 28 marca 2024 r.

Chorzowska spółka Moris planuje inwestycję wartą ponad 300 mln zł

W ramach zaplanowanej inwestycji zostanie przebudowana hala znajdująca się na terenie firmy, gdzie znajdą się magazyny wysokiego składowania. Wybudowana zostanie także nowa hala produkcyjna, w której będą prowadzone prace z materiałami o dużych gabarytach. Prace obejmować będą kilka procesów technologicznych: od cięcia taśmowego, tarczowego przez cięcie laserowe po procesy nakładania powłok antykorozyjnych na produkowane elementy.

- Będziemy obrabiać w nowej hali materiały do nawet 24-30 metrów długości, ponieważ przebudowana, stara hala nie pozwala nam na przechowywanie i częściowe składowanie tak długich elementów w całości – tłumaczył na konferencji prasowej Tomasz Różański, dyrektor techniczny w spółkce Moris.

Koszt planowanej inwestycji to pnad 307 mln zł. Uruchomienie produkcji będzie się wiązało z utworzeniem około 50 nowych miejsc pracy.

Chorzów. Skrzyżowanie ul. Strzelców Bytomskich i Truchana

Może Cię zainteresować:

Koniec drogowej inwestycji w centrum Chorzowa. Powstał m.in. nowy odcinek ulicy

Autor: Maciej Poloczek

28/03/2024

Chorzow ulica katowicka

Może Cię zainteresować:

Rusza kolejny etap prac na ul. Katowickiej w Chorzowie. Będzie dodatkowe zwężenie jezdni

Autor: Maciej Poloczek

25/03/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon