Nietypowa interwencja drogówki w Chorzowie. Mogło się skończyć tragicznie

Takie rzeczy na drogach nie zdarzają się zbyt często (na szczęście!). W Chorzowie przyczepa odłączyła się od ciągnącego ją samochodu i przejechała na przeciwległy pas ruchu. Mogło się skończyć tragicznie.

Do nietypowej interwencji wezwani zostali policjanci z chorzowskiej drogówki. Czterdziestoośmioletni kierowca z Będzina prowadził autolawetę Iveco z przyczepą, na której przewożony był samochód dostawczy. W pewnym momencie ciągnięta przyczepa odłączyła się, przejechała przez przeciwległy pas ruchu i uderzyła w zaparkowany na poboczu samochód.

- Mężczyzna był zaskoczony sytuacją. Tłumaczył przybyłym na miejsce policjantom, że sprawdzał połączenie między pojazdami tuż przed wyruszeniem w trasę i wszystko było w porządku. Na szczęście w tym przypadku nikt nie ucierpiał. Nie trudno sobie jednak wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby w pobliżu zamiast samochodu… znajdował się pieszy – mówi mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Policjanci przypominają, że każdy pojazd musi być utrzymany w taki sposób, aby nie zagrażał bezpieczeństwu osób nim jadących oraz innym uczestnikom ruchu.

Znów pijany za kółkiem Zareagował inny kierowca

Może Cię zainteresować:

Znów pijany za kółkiem. Zareagował inny kierowca

Autor: Redakcja

18/01/2024

Zadyma na Stadionie Śląskim. Policyjne ćwiczenia

Może Cię zainteresować:

Zadyma na Stadionie Śląskim. Policjanci ćwiczyli przed wiosenną rundą Ekstraklasy

Autor: Redakcja

17/01/2024

Akcja Bezpieczne ferie na chorzowskich drogach

Może Cię zainteresować:

Akcja „Bezpieczne ferie” na chorzowskich drogach. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy

Autor: Redakcja

15/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon