Niebiescy pozyskali kolejnego zawodnika. Jesienią grał w Ekstraklasie

Drugie zimowe wzmocnienie na Cichej. Ze Stali Mielec do Ruchu Chorzów wypożyczony został 19-letni pomocnik Przemysław Maj – poinformował klub.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Przemysław Maj

Do pierwszego spotkania Ruchu Chorzów w rundzie wiosennej jest jeszcze ponad miesiąc. Niebiescy wrócili już do treningów po świąteczno-noworocznej przerwie i dołączają do nich kolejni zawodnicy.

Przemysław Maj wypożyczony do Ruchu Chorzów

Jako pierwszy na Cichej zameldował się Kacper Skwierczyński, który przeszedł z Legii Warszawa. Kolejne zimowe wzmocnienie w Ruchu Chorzów to Przemysław Maj – 19-letni pomocnik został wypożyczony ze Stali Mielec do końca sezonu 2022/2023. Umowa zawiera opcję pierwokupu.

– Cieszę się, że dołączam do Ruchu. Przychodzę tutaj, żeby grać i pomóc drużynie w realizacji celów. Trenowałem w Chorzowie już w grudniu i jestem pod dużym wrażeniem zespołu. Widać, że zawodnicy są przeambitni, na boisku pomagają sobie nawzajem, jest dużo podpowiedzi, dobra komunikacja, do tego fajne podejście trenerów. Pierwsze wrażenia są naprawdę bardzo pozytywne, nie mogę się już doczekać startu rundy wiosennej – mówi Przemysław Maj cytowany przez klubowe media.

Przemysław Maj urodził się 6 kwietnia 2003 r. w Rzeszowie. W wieku 10 lat rozpoczął treningi w Stali Mielec, gdzie przeszedł wszystkie szczeble szkolenia. Jesienią 2020 r., w wieku 17 lat, zadebiutował w Ekstraklasie. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej zanotował 10 występów, z czego pięć w rundzie jesiennej trwającego sezonu.

Ruch Chorzów Kacper Skwierczyński

Może Cię zainteresować:

Pierwsze zimowe wzmocnienie w Ruchu Chorzów. Niebiescy mają nowego pomocnika

Autor: Maciej Poloczek

04/01/2023

Seweryn Siemianowski

Może Cię zainteresować:

Gramy o mistrzostwo 1. ligi – zapewnia prezes Ruchu Chorzów, Seweryn Siemianowski

Autor: Maciej Poloczek

16/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon