Nie działa od ponad 3 lat. Teraz filia chorzowskiej biblioteki zostanie ostatecznie zlikwidowana

Miejska Biblioteka Publiczna w Chorzowie zawiesiła działalność Filii nr 1 w Maciejkowicach już w połowie czerwca 2018 r. Teraz zostanie ostatecznie zlikwidowana. Projekt uchwały w tej sprawie znalazł się w porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta Chorzów.

fot. MBP w Chorzowie
Chorzów biblioteka

Filia biblioteki w Maciejkowicach mieściła się w Szkole Podstawowej nr 25 przy ul. Głównej 21. W połowie czerwca 2018 r. szkoła wypowiedziała umowę najmu i działalność filii została zawieszona. Od tego czasu – jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały – prowadzone były starania zmierzające do przygotowania nowej siedziby filii. Ostatecznie zdecydowano jednak, że zamiast nowej siedziby filii będzie książkomat.

- Statystyki obrazujące działalność Filii nr 1 wykazały, że w ostatnim, pełnym roku kalendarzowym 2017, liczba zarejestrowanych czytelników wynosiła 332 osoby, odnotowano 2950 odwiedzin i wypożyczono 3754 książki. W pierwszym półroczu 2018 roku niski poziom wypożyczeń utrzymywał się – podają chorzowscy urzędnicy.

Czytaj także:

W Maciejkowicach książki dostępne są całą dobę. Przy ul. Głównej stanął książkomat

Książkomat stanał w Maciejkowicach pod koniec października 2021 r. Znajduje się na tarasie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 przy ul. Głównej 21. Urządzenie przypomina paczkomat i działa na podobnej zasadzie. Wystarczy zamówić książkę z biblioteki przez internet i odebrać ją w książkomacie. Choć stoi w Maciejkowicach, to jest przyporządkowany filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Ryszki na Klimzowcu i tę właśnie należy wybrać przy zamawianiu. Do dyspozycji jest około 30 tys. tytułów.

AKTUALIZACJA, 16.12.2021:

Rada Miasta Chorzów przyjęła uchwałę w sprawie likwidacji Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chorzowie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon