Naukowy Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim. Zaplanowano wiele atrakcji

Gigantyczne dmuchańce, samochodziki elektryczne, kolejka torowa, symulator rajdowy i oczywiście strefy naukowe i edukacyjne – tak zapowiada się Naukowy Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim.

fot. Stadion Śląski
Naukowy Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim

W województwie śląskim obchodzony jest Rok Nauki, więc i Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim będzie naukowy. Impreza odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca 2023 r. Początek o godz. 11.30, a wstęp i wszystkie atrakcje będą bezpłatne.

- Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprasza do dwóch stref dedykowanych najmłodszym. Strefa klocków konstrukcyjnych stanie się miejscem wielkiej budowy robotów, zwierząt, zamków i innych konstrukcji. Z kolei strefa dryblingu stanie się areną zmagań sprawnościowych – informują organizatorzy imprezy.

Naukowo i zabawowo

Śląski Ogród Zoologiczny przygotuje stoisko edukacyjne z mikroskopami, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego – gry i zabawy edukacyjne dotyczące ochrony przyrody, na stoisku Planetarium Śląskiego będzie można obserwować obiekty astronomiczne. Będą też m.in. zajęcia baletowe prowadzone przez artystów Opery Śląskiej i warsztaty artystyczne, które zorganizuje Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

- Ciekawie widowisko przygotuje dla uczestników Teatr Jednej Miny. Będzie to tzw. „ALE CYRK!”, czyli autorski program rozrywkowo-edukacyjny oparty o założenia pedagogiki i ruchu. Podczas tego występu aktorzy, mimowie i artyści balonowi zadbają o dobry humor wszystkich dzieci obecnych na miejscu. Całość ma zawierać elementy sportu, zabawy i nauki w połączeniu z cyrkowymi rekwizytami, a towarzyszyć temu będzie małe miasteczko cyrkowe – dodają na Stadionie Śląskim.

Gigantyczne dmuchańce na Stadionie Śląskim

Nie zabraknie także innych atrakcji. Będą m.in. animacje, euro-bungee, samochodziki elektryczne, kolejka torowa, brokatowe tatuaże czy malowanie twarzy. Na Stadionie Śląskim stanie także strefa dmuchańców – i to nie tylko takich w formie zjeżdżalni! Będą tam również giganty, czyli wielkie dmuchane konstrukcje - wśród nich znajdą się m.in. Tor Spartakusa, Labirynt Minotaura czy Tor Fitness. Dla starszych przygotowano kule do zorbingu oraz strefę VR z symulatorem rajdowym czy lotni oraz deskę strachu.

Uczestnicy Naukowego Dnia Dziecka będą mogli również wziąć udział w 69. Memoriale Janusza Kusocińskiego, na którym pojawią się gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki. Wstęp na oba wydarzenia jest darmowy, więc będzie można swobodnie przemieszczać się między strefą kibica na trybunach obiektu, a strefą dla najmłodszych. Z okazji Dnia Dziecka organizator mityngu – Polski Związek Lekkiej Atletyki – wystawi też Miasteczko Lekkoatletyczne, w którym również będą czekać atrakcje dla dzieci.

Naukowy Dzień Dziecka
Naukowy Dzień Dziecka
Dzień Dziecka 2023 w Chorzowie Spektakle gra terenowa i warsztaty plastyczne

Może Cię zainteresować:

Dzień Dziecka 2023 w Chorzowie. Spektakle, gra terenowa i warsztaty plastyczne

Autor: Redakcja

15/05/2023

Rusza sezon na wodnym placu zabaw w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Rusza sezon na wodnym placu zabaw w Chorzowie

Autor: Redakcja

30/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon