Dzień Dziecka 2023 w Chorzowie. Spektakle, gra terenowa i warsztaty plastyczne

Chorzowskie Centrum Kultury oraz Starochorzowski Dom Kultury przygotowały ofertę na Dzień Dziecka 2023. Będą przedstawienia dla dzieci, warsztaty plastyczne oraz rodzinna gra terenowa.

fot. ChCK
Dzień Dziecka 2023 w Chorzowie Spektakle gra terenowa i warsztaty plastyczne

Z okazji Dnia Dziecka w Chorzowskim Centrum Kultury będzie się można przenieść w świat baśni z tysiąca i jednej nocy. W czwartek, 1 czerwca 2023 r., o godz. 16.00, zaprezentowany zostanie tam spektakl taneczny „Cudowna lampa Aladyna” w wykonaniu Studia Tańca Współczesnego Tendi.

"Cudowna lampa Aladyna" i warsztaty w ChCK

To historia przygód młodego Aladyna i Czarnoksiężnika, który pragnie za wszelką cenę dostać się do jaskini pełnej skarbów i zdobyć wyjątkową lampę. Jednak dostęp do tej kryjówki ma jedynie Aladyn. Czarodziej postanawia więc odnaleźć młodzieńca i podstępem nakłonić go do wejścia do skarbca…

- To produkcja dla całych rodzin, która zrealizowana została z wyjątkowym realizacyjnym rozmachem. Wszystko pięknie zatańczone i oprawione w barwną, niezwykle widowiskową scenografię – zapewniają w Chorzowskim Centrum Kultury.

W sali konferencyjnej ChCK, o godz. 17.30, zaplanowano także warsztaty plastyczne pod nazwą „Czarodziejska lampa”. Są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat i inspirowane spektaklem „Cudowna lampa Aladyna”.

Gra terenowa i "Dziwaczka" w SDK

Z kolei w Starochorzowskim Domu Kultury zaplanowano rodzinno-kreatywny Dzień Dziecka. O godz. 17.00 w ogrodzie SDK rozpocznie się gra terenowa „Podróż w czasie”. Do udziału zaproszone są rodzinne drużyny, a zabawa polegać będzie na wspólnym udziale w zadaniach, które doprowadzą drużyny do rozwiązania hasła i zdobycia nagrody.

Kolejny punkt to spektakl familijny „Dziwaczka” w wykonaniu Teatru Pappeteria, który rozpocznie się o godz. 18.00. To pełna koloru i dobrych emocji opowieść o Dziwaczce, która chce odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Podczas swojej podróży obfituje w wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji i spotkań z różnymi zwierzętami.

Wydarzenia z okazji Dnia Dziecka w ChCK i SDK są biletowane.

Dzień Rzemiosła i Rękodzieła w chorzowskim skansenie

Może Cię zainteresować:

„Dzień Rzemiosła i Rękodzieła” w chorzowskim skansenie

Autor: Maciej Poloczek

15/05/2023

Closterkeller lesniczowka J Szadkowska

Może Cię zainteresować:

40 lat Leśniczówki. Kultowy klub w Parku Śląskim świętuje zacny jubel

Autor: Maciej Poloczek

13/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon