Największe archiwum w Polsce? W Chorzowie!

Archiwum Narodowe w Krakowie? W Chorzowie jest porównywalny obiekt. Firma AchiDoc rozbudowała centralne archiwum w Prologis Park Chorzów. Jego powierzchnia to ponad 20 tys. m².

fot. pixabay.com
Chorzów Archi Doc

Firma ArchiDoc jest obecna w Chorzowie od kilku lat. Zajmuje się przede wszystkim zarządzaniem dokumentami i obsługą procesów biznesowych. Właśnie rozbudowała swoje Centralne Archiwum Dokumentów w Prologis Park Chorzów. Kosztowało to 14 mln zł i – według informacji firmy – jest to obecnie największy w Polsce obiekt do przechowywania dokumentów. Porównywalnym z Archiwum Narodowym w Krakowie.

- Jego powierzchnia to 20 tys. metrów kwadratowych - tym samym jest znacznie większy od Biblioteki Narodowej w Warszawie, w której zbiory są przechowywane na ok. 13 tys. metrów kwadratowych - podał inwestor.

Dwa razy więcej dokumentów niż w Archiwum Państowym

Dzięki uruchomieniu centralnego archiwum w Chorzowie, spółka ArchiDoc może przechowywać zbiory o łącznej długości ponad 700 kilometrów. Według spółki to blisko dwa razy więcej niż wynoszą zasoby Archiwów Państwowych.

Firma ArchiDoc jest częścią Grupy OASIS. Jej klientami są m.in. banki, firmy z branży telekomunikacji, mediów, energetyki, usług dla ludności, transportu, logistyki, budownictwa, przemysłu, medycyny, farmacji, a także podmioty administracji publicznej.

Chorzów Kolej Plus

Może Cię zainteresować:

Kolej Plus w Chorzowie. Nowe połączenie przez Batory

Autor: Maciej Poloczek

06/12/2022

Prologis park chorzow

Może Cię zainteresować:

InPost uruchomił centrum logistyczne w Chorzowie

Autor: Redaktor Chorzowski

24/02/2021

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon