InPost uruchomił centrum logistyczne w Chorzowie

Kojarzona przede wszystkim z paczkomatami firma InPost uruchomiła swoje centrum logistyczne w Chorzowie Batorym. Nowe centrum zlokalizowane jest w Prologis Park Chorzów i ma powierzchnię 6000 metrów kwadratowych.

Prologis park chorzow

Firma InPost obsługuje już ponad 11 tys. paczkomatów w Polsce, a swoje usługi kurierskie świadczy w oparciu o ponad 60 centrów logistycznych. Najnowsze takie centrum działa w Chorzowie Batorym i ma powierzchnię 6 tys. metrów kwadratowych.

Swoje nowe centrum logistyczne firma zlokalizowała w Prologis Park Chorzów przy ul. Niedźwiedziniec 10. To centrum dystrybucyjne o powierzchni 250 tys. metrów kwadratowych, które ma połączenie z przebiegającą tuż obok autostradą A4. Swoje centrum logistyczne ma już tam m.in. Aldi.

- Nasza infrastruktura logistyczna jest obecnie bardzo efektywna – pokazał to ostatni szczyt świąteczny, na który byliśmy doskonale przygotowani. Dostawa przesyłek w trybie D+1 to duże wyzwanie dla każdego operatora, także kurierów – zwłaszcza w obliczu ograniczeń pandemicznych. Przez 12 lat aktywności na polskim rynku opracowaliśmy sprawdzony model logistyczny, który możemy wdrożyć także na innych rynkach europejskich – podkreśla prezes InPost, Rafał Brzoska.

InPost jest jednym z najaktywniejszych najemców powierzchni logistycznych w Polsce i liderem w automatyzacji dostaw przesyłek. Firma swój paczkomat nr 11 tys. uruchomiła w Zakopanem i planuje stawianie tygodniowo 100 nowych.

fot. Prologis Park Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon