InPost uruchomił centrum logistyczne w Chorzowie

Kojarzona przede wszystkim z paczkomatami firma InPost uruchomiła swoje centrum logistyczne w Chorzowie Batorym. Nowe centrum zlokalizowane jest w Prologis Park Chorzów i ma powierzchnię 6000 metrów kwadratowych.

Prologis park chorzow

Firma InPost obsługuje już ponad 11 tys. paczkomatów w Polsce, a swoje usługi kurierskie świadczy w oparciu o ponad 60 centrów logistycznych. Najnowsze takie centrum działa w Chorzowie Batorym i ma powierzchnię 6 tys. metrów kwadratowych.

Swoje nowe centrum logistyczne firma zlokalizowała w Prologis Park Chorzów przy ul. Niedźwiedziniec 10. To centrum dystrybucyjne o powierzchni 250 tys. metrów kwadratowych, które ma połączenie z przebiegającą tuż obok autostradą A4. Swoje centrum logistyczne ma już tam m.in. Aldi.

- Nasza infrastruktura logistyczna jest obecnie bardzo efektywna – pokazał to ostatni szczyt świąteczny, na który byliśmy doskonale przygotowani. Dostawa przesyłek w trybie D+1 to duże wyzwanie dla każdego operatora, także kurierów – zwłaszcza w obliczu ograniczeń pandemicznych. Przez 12 lat aktywności na polskim rynku opracowaliśmy sprawdzony model logistyczny, który możemy wdrożyć także na innych rynkach europejskich – podkreśla prezes InPost, Rafał Brzoska.

InPost jest jednym z najaktywniejszych najemców powierzchni logistycznych w Polsce i liderem w automatyzacji dostaw przesyłek. Firma swój paczkomat nr 11 tys. uruchomiła w Zakopanem i planuje stawianie tygodniowo 100 nowych.

fot. Prologis Park Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Prologis park chorzow

Chorzów Batory: Kolejna inwestycja w Prologis...

Tory chorzow

Chorzów Hajduki. Nowy przystanek kolejowy na...

Dworzec chorzow batory

Linia kolejowa biegnąca przez Chorzów Batory...

Prologis park chorzow

Honeywell, amerykański gigant technologiczny,...

Stacja chorzow miasto

Stacja kolejowa Chorzów Miasto będzie...

Lofty kosciuszko

Chorzów: Muzeum Hutnictwa prawie gotowe,...

Dworzec chorzow batory

Kolejowa inwestycja w Chorzowie