Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim. Pojawią się gwiazdy lekkoatletyki

W niedzielę, 4 czerwca 2023 r., na Stadionie Śląskim pojawią się gwiazdy polskiej i światowej lekkoatletyki. Tego dnia odbędzie się 69. Memoriał Janusza Kusocińskiego. - Obsada, jaką będzie miał w tym roku mityng sprawia, że będzie to z pewnością najważniejsze wydarzenie lekkoatletycznej tej wiosny w Polsce – podkreśla Sebastian Chmara, dyrektor memoriału.

fot. Stadion Śląski
Memoriał Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim

Memoriał poświęcony pamięci Janusza Kusocińskiego – mistrza olimpijskiego w biegu na 10 000 metrów z Los Angeles – organizowany jest od 1954 r. Jest to jeden z najważniejszych mityngów lekkoatletycznych w Europie i przyciąga na start najlepszych zawodników.

- W Chorzowie zobaczymy mistrzynię olimpijską w biegu na 100 metrów przez płotki - Jasmine Camacho-Quinn. Konkurs skoku o tyczce uświetnią brązowy medalista olimpijski i dwukrotny mistrz świata - Sam Kendricks oraz wicemistrz Europy z hali - Emanuil Karalis. Zaprosiliśmy także wicemistrzynię olimpijską w biegu na 400 metrów Marileidy Paulino, która sprawdzi formę naszych gwiazd tego dystansu - wymienia dyrektor mityngu, Sebastian Chmara.

Rywalami międzynarodowych gwiazd będą tradycyjnie asy polskiej lekkoatletyki. Na starcie pojawią się m.in.: Natalia Kaczmarek, Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Justyna Święty-Erestic czy Piotrek Lisek. Mityng może się dla nich okazać przepustką do reprezentacji Polski na drużynowe mistrzostwa Europy, które odbędą się na Stadionie Śląskim od 20 do 25 czerwca w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

- Start w memoriale będzie jednym z kryteriów jakie weźmiemy pod uwagę przy selekcji zawodników do reprezentacji na drużynowe mistrzostwa Europy. Chcemy wystawić w nich najsilniejszy skład, który skutecznie powalczy o podium – mówi Krzysztof Kęcki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

69. Memoriał Janusza Kusocińskiego rozpocznie się w niedzielę, 4 czerwca 2023 r, o godz. 14.00. Imprezie towarzyszyć będzie Naukowy Dzień Dziecka na błoniach Stadionu Śląskiego. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

Zmiany w organizacji ruchu w okolicy Stadionu Śląskiego

Jak informują chorzowscy policjanci, w związku z lekkoatletycznym mityngiem na Stadionie Śląskim wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu:

  • w ciągu ulicy Parkowej, na odcinku od ronda przy Centrum Handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki, wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów (od godziny 10),
  • po prawej stronie pasa ruchu prowadzącego w kierunku ulicy Kościuszki wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania pojazdów,
    będzie możliwe parkowanie pojazdów po lewej stronie wymienionego odcinka,
  • w zależności od natężenia ruchu może zostać ograniczona możliwość skrętu w lewo z ciągu ulicy Katowickiej w ulicę Parkową (kierunek od Bytomia).

Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest po zakończeniu imprezy.

Naukowy Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Naukowy Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim. Zaplanowano wiele atrakcji

Autor: Redakcja

31/05/2023

Królowa Sportu Niezwykła wystawa na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Królowa Sportu. Niezwykła wystawa na Stadionie Śląskim

Autor: Redakcja

19/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon