Koniec prac na torach. Tramwaje znów pojadą do Katowic

Kończy się trzytygodniowa przerwa w ruchu tramwajów między Katowicami a Chorzowem – informują w Tramwajach Śląskich. Od poniedziałku, 12 grudnia 2022 r., tramwaje wrócą na swoje wcześniejsze trasy.

Chorzów Rynek Tramwaje

Tramwaje z Chorzowa do Katowic nie jeżdżą od 21 listopada 2022 r. Przerwa wynikała z prac na trzech inwestycjach realizowanych przez spółkę Tramwaje Śląskie. W tym czasie w katowickim Dębie między ulicami Złotą i Dębową wybudowano brakujące fragmenty torowisk i połączono modernizowany odcinek z pozostałą linią. Wybudowano także nowe połączenia torowe włączając do toru szlakowego przebudowaną pętlę wschodnią przy Stadionie Śląskim. Z kolei na torowisku między przystankiem Huta Baildon a ul. Stęślickiego zabudowano rozjazdy, które zwiastują kolejny etap prac przy budowie nowej linii tramwajowej wzdłuż ul. Grundmanna w Katowicach.

Tramwaje wracają na trasy

Najbliższy weekend to koniec prac i jazdy próbne, a od poniedziałku, 12 grudnia 2022 r, przywrócone zostaną wcześniejsze tracy dla trzech linii:

  • 6 na trasie Katowice Brynów – Bytom pl. Sikorskiego – Chorzów Batory Zajezdnia
  • 11 na trasie Katowice pl. Miarki – Chorzów Metalowców
  • 19 na trasie Katowice pl. Wolności – Bytom pl. Sikorskiego
- Wznowione zostanie kursowanie tramwajów linii nr 0, 23 i 43. Autobusowa komunikacja zastępcza T-6 zostanie zawieszona – zapewniają w Tramwajach Śląskich.

Nie oznacza to jednak końca prac przy inwestycjach Tramwajów Śląskich. Część z nich będzie prowadzona, ale przy dopuszczonym ruchu tramwajów.

Chorzów Przebudowa ul 3 Maja

Może Cię zainteresować:

Wreszcie! Ostatni etap przebudowy ul. 3 Maja w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

15/11/2022

Tramwaj typu N

Może Cię zainteresować:

Historyczne tramwaje wracają na trasy. Także w Chorzowie

Autor: Maciej Poloczek

01/07/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon