Koncertowy październik w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Będą m.in. przeboje Zbigniewa Wodeckiego

Największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego, hity musicali czy ponadczasowe utwory polskich artystów w nowych interpretacjach – październik w chorzowskim Teatrze Rozrywki zapowiada się koncertowo.

fot. Artur Wacławek/Teatr Rozrywki
Koncertowy październik w chorzowskim Teatrze Rozrywki Będą m in przeboje Zbigniewa Wodeckiego

W październikowym repertuarze chorzowskiego Teatru Rozrywki znalazło się wiele wyjątkowych pozycji.

- W tym miesiącu zobaczysz i usłyszysz coś, czego nie ma u nas na co dzień. Usiądź wygodnie na widowni i rozsmakuj się w gościnnym październiku – zachęcają w teatrze.

Wodecki Tribute w Teatrze Rozrywki

Pierwszy z gościnnych koncertów to „Zabiorę Cię dziś na bal - WODECKI TRIBUTE”, który odbędzie się 13 października 2023 r., o godz. 17.00 i 19.30. Artyści związani z Teatrem Rozrywki: Wiola Malchar-Orynicz i Daniel Cebula-Orynicz oraz jeden z najpopularniejszych polskich akordeonistów - Marcin Wyrostek, przypomną największe przeboje mistrza Zbigniewa Wodeckiego.

- W trakcie koncertu publiczność będzie miała okazję usłyszeć największe przeboje Mistrza, takie jak „Zacznij od Bacha”, „Z tobą chcę oglądać świat”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Chałupy welcome to”, „Pszczółka Maja”, „Rzuć to wszystko co złe”, „Izolda” i wiele innych – czytamy na stronie Teatru Rozrywki.

Ponadczasowe utwory, które znają wszyscy

Dzień później, 14 października 2023 r. w teatrze odbędzie się Miejska Inauguracja Roku Kulturalnego 2023/2024, podczas której w koncercie „Celebrating Jazz, Pop & Rock Hits” zaśpiewa Kuba Badach w towarzyszeniu Big Bandu Śląskiego. Z kolei 23 października 2023 r. na scenie wystąpią: Kasia Moś, Maciej Balcar i Kamil Franczak w koncercie „Ocalić od zapomnienia”.

- Ponadczasowe utwory, które znają wszyscy. Osiecka, Demarczyk, Młynarski, Grechuta. Wielcy mistrzowie kompozycji i słowa w nowych interpretacjach – z jednej strony w pełnej szacunku klasyce, z drugiej, niezwykle świeżych i nowoczesnych aranżacjach. Niezwykły spektakl muzyczny, dzięki któremu zatracicie się w świecie pełnym ponadczasowych piosenek, które mimo wieku, wciąż zachwycają – podkreślają w chorzowskim teatrze.

Koncertowy miesiąc w Teatrze Rozrywki zakończą „Hity Musicali!”, które zaplanowano na 27, 28 i 29 października 2023 r. Artyści wykonają najpiękniejsze piosenki z takich przedstawień, jak: „Upiór w operze”, „Skrzypek na dachu”, „Hamilton”, „Miss Saigon”, „Moulin Rouge”, „Hair”, „Grease”, „Cabaret”, „Mamma mia”, „Blues Brothers” i wiele innych.

Musical School of Rock trafi na deski Teatru Rozrywki

Może Cię zainteresować:

Musical „School of Rock” trafi na deski Teatru Rozrywki

Autor: Maciej Poloczek

06/06/2023

Teatr Rozrywki Tootsie

Może Cię zainteresować:

Z Broadwayu do Chorzowa. Polska prapremiera musicalu „Tootsie” w Teatrze Rozrywki

Autor: Maciej Poloczek

16/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon