Kolejny remont ulicy w Chorzowie. Prace obejmą m.in. likwidację nieczynnego przejazdu kolejowego

W piątek, 30 września 2022 r., rozpoczną się prace na ul. Żelaznej w Chorzowie Batorym – informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Jezdnia i chodniki zostaną wyremontowane, a nieczynny przejazd kolejowy zlikwidowany.

Ulica Żelazna w Chorzowie Batorym to nie jest żaden „główny ciąg komunikacyjny”. Jednak wielu kierowców wybiera ją jako alternatywne połączenie ul. Batorego z ul. Armii Krajowej lub jako dojazd do autostrady A4.

Nie brakuje tam również ciężkich samochodów ciężarowych, więc jej stan pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo jest tam nieczynny przejazd kolejowy, który nie ułatwia jazdy.

Remont ul. Żelaznej w Chorzowie Batorym potrwa do końca 2022 r.

Kierowcy korzystający z ul. Żelaznej z pewnością będą zadowoleni, choć najpierw muszą się uzbroić w cierpliwość. W piątek, 30 września 2022 r., rozpoczną się prace związane z likwidacją nieczynnego przejazdu kolejowego oraz remontem nawierzchni i chodników na całej długości ulicy. Termin zakończenia prac to koniec 2022 r.

- Ze względu na zakres i charakter prowadzonych prac konieczne będzie wyłączenie z ruchu pojazdów wybranych fragmentów ulicy. Dojazd do posesji możliwy będzie wyłącznie za zgodą kierownika robót drogowych – podkreślają w MZUiM Chorzów.

Objazdy pomiędzy ulicami Szpitalną i Leśną

Pomiędzy ulicami Szpitalną i Leśną wyznaczony zostanie objazd dla pojazdów o wysokości do 3,5 m (ze względu na lokalizację wiaduktu kolejowego nad ul. Piekarską) prowadzony ulicami Szpitalną, Armii Krajowej, Piekarską, Wieniawskiego, Leśną i Kołłątaja.

Przejazd pojazdów o wysokości powyżej 3,5 m możliwy będzie ciągiem ul. Kollmanna, drogami zbiorczymi autostrady A4 i ul. Batorego. Ruch pieszych na ul. Żelaznej zostanie zostanie utrzymany przez cały okres prowadzonych prac.

Chorzów ul Żelazna

Może Cię zainteresować:

Będzie remont kolejnej drogi w Chorzowie? Chce tego jeden z miejskich radnych

Autor: Maciej Poloczek

28/02/2022

Chorzów 3 Maja

Może Cię zainteresować:

Niekończąca się opowieść. Jak przebiegają prace na ul. 3 Maja w Chorzowie?

Autor: Maciej Poloczek

09/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon