Kolejna koszulka bramkarza Ruchu Chorzów trafiła na licytację

Na licytację trafiła kolejna koszulka meczowa Jakuba Bieleckiego, bramkarza Ruchu Chorzów. Zysk z aukcji zostanie przekazany na rzecz Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Ruchu Chorzów. Licytacja odbywa się w ramach akcji #MurowanePomaganie.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Jakub Bielecki

Akcja #MurowanePomaganie została zainicjowana przez Kacpra Bieszczada z Zagłębia Lubin. Na początku tego sezonu młody bramkarz Miedziowych zdecydował, że po zachowaniu czystego konta w meczu wpłaci tysiąc złotych na wybrany cel charytatywny.

- Pomoc potrzebującym w codziennym życiu jest tak samo istotna jak zachowanie czystego konta dla bramkarza. Korzystając ze swoich możliwości, wpadłem na pomysł zorganizowania akcji #MurowanePomaganie, która łączy te dwie rzeczy w jedną – mówił dla klubowego portalu Zagłębia Lubin.

Bramkarze Ruch Chorzów dołączyli do akcji #MurowanePomaganie

Do akcji #MurowanePomaganie włączyli się bramkarze Ruchu Chorzów. Zadeklarowali, że po każdym spotkaniu, w którym zachowają czyste konto, będą przekazywać na licytacje swoje koszulki meczowe, a uzyskane w ten sposób środki przekazywać na wybrany cel charytatywny.

- Pierwszy trykot „Biela” trafił pod młotek po meczu z Puszczą Niepołomice. Później nasz golkiper nie dał się pokonać również w Bielsku-Białej, a w kolejce czeka jeszcze koszulka za czyste konto w starciu z Zagłębiem Sosnowiec – wyliczają w klubie z Cichej.

Licytacja koszulki Jakuba Bieleckiego z meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała trwa do środy, 14 września 2022 r., do godz. 19.20. W poniedziałek jej cena przekroczyła już tysiąc złotych. Na życzenie zwycięzcy aukcji na trykocie umieszczony zostanie autograf „Biela” lub autografy całej drużyny Ruchu.

Pierwsza licytacja koszulki „Biela” z problemami

Licytacja pierwszej koszulki „Biela”, z meczu z Puszczą Niepołomnice, zakończyła się już ponad miesiąc temu, ale nabywca okazał się nieuczciwym człowiekiem.

- Kwota była ogromna, bo wyszło tam ponad 6 tys. zł. Jak się okazało osoba, która wygrała licytację, nie poczuła się do zapłaty za tą koszulkę – dla Ruch TV mówił Jakub Bielecki.

Ostatecznie koszulkę wykupiło Blue England i Widzewska Emigracja, którzy wpłacili 4 tys. zł w zbiórce na protezę dla Dawida, kibica Ruchu Chorzów i wolontariusza sektora rodzinnego na stadionie przy Cichej.

Ruch Chorzów Jakub Bielecki

Może Cię zainteresować:

#MurowanePomaganie. Bramkarze Ruchu Chorzów dołączyli do akcji charytatywnej

Autor: Maciej Poloczek

01/08/2022

E Rka

Może Cię zainteresować:

Z kasy miasta na Cichą. Kolejne pieniądze dla Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

25/08/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon