Kolejna koszulka bramkarza Ruchu Chorzów trafiła na licytację

Na licytację trafiła kolejna koszulka meczowa Jakuba Bieleckiego, bramkarza Ruchu Chorzów. Zysk z aukcji zostanie przekazany na rzecz Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Ruchu Chorzów. Licytacja odbywa się w ramach akcji #MurowanePomaganie.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Jakub Bielecki

Akcja #MurowanePomaganie została zainicjowana przez Kacpra Bieszczada z Zagłębia Lubin. Na początku tego sezonu młody bramkarz Miedziowych zdecydował, że po zachowaniu czystego konta w meczu wpłaci tysiąc złotych na wybrany cel charytatywny.

- Pomoc potrzebującym w codziennym życiu jest tak samo istotna jak zachowanie czystego konta dla bramkarza. Korzystając ze swoich możliwości, wpadłem na pomysł zorganizowania akcji #MurowanePomaganie, która łączy te dwie rzeczy w jedną – mówił dla klubowego portalu Zagłębia Lubin.

Bramkarze Ruch Chorzów dołączyli do akcji #MurowanePomaganie

Do akcji #MurowanePomaganie włączyli się bramkarze Ruchu Chorzów. Zadeklarowali, że po każdym spotkaniu, w którym zachowają czyste konto, będą przekazywać na licytacje swoje koszulki meczowe, a uzyskane w ten sposób środki przekazywać na wybrany cel charytatywny.

- Pierwszy trykot „Biela” trafił pod młotek po meczu z Puszczą Niepołomice. Później nasz golkiper nie dał się pokonać również w Bielsku-Białej, a w kolejce czeka jeszcze koszulka za czyste konto w starciu z Zagłębiem Sosnowiec – wyliczają w klubie z Cichej.

Licytacja koszulki Jakuba Bieleckiego z meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała trwa do środy, 14 września 2022 r., do godz. 19.20. W poniedziałek jej cena przekroczyła już tysiąc złotych. Na życzenie zwycięzcy aukcji na trykocie umieszczony zostanie autograf „Biela” lub autografy całej drużyny Ruchu.

Pierwsza licytacja koszulki „Biela” z problemami

Licytacja pierwszej koszulki „Biela”, z meczu z Puszczą Niepołomnice, zakończyła się już ponad miesiąc temu, ale nabywca okazał się nieuczciwym człowiekiem.

- Kwota była ogromna, bo wyszło tam ponad 6 tys. zł. Jak się okazało osoba, która wygrała licytację, nie poczuła się do zapłaty za tą koszulkę – dla Ruch TV mówił Jakub Bielecki.

Ostatecznie koszulkę wykupiło Blue England i Widzewska Emigracja, którzy wpłacili 4 tys. zł w zbiórce na protezę dla Dawida, kibica Ruchu Chorzów i wolontariusza sektora rodzinnego na stadionie przy Cichej.

Ruch Chorzów Jakub Bielecki

Może Cię zainteresować:

#MurowanePomaganie. Bramkarze Ruchu Chorzów dołączyli do akcji charytatywnej

Autor: Maciej Poloczek

01/08/2022

E Rka

Może Cię zainteresować:

Z kasy miasta na Cichą. Kolejne pieniądze dla Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

25/08/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Jakub Bielecki

#MurowanePomaganie na Cichej

Piotr Drzewiecki

Nie żyje Piotr Drzewiecki, jedna z legend Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów

Będzie nowy układ z wierzycielami Ruchu Chorzów

264452785 5157559214274232 7187205569004322106 n

Polska zagra na Śląskim. PZPN podał ceny biletów

Stępień Siemianowski

Ruch Chorzów idzie za ciosem. Tym razem gwiazda III ligi

Ruch Chorzów zbiórka na 102 lecie

Kibice zbierają pieniądze na 102. rocznicę powstania Ruchu

I Śląskie Zawody Balonów na ogrzane powietrze

I Śląskie Zawody Balonowe w Parku Śląskim