#MurowanePomaganie. Bramkarze Ruchu Chorzów dołączyli do akcji charytatywnej

Trzech bramkarzy Ruchu Chorzów dołączyło do akcji #MurowanePomaganie. Po każdym spotkaniu, w którym zachowają czyste konto, przekażą koszulkę meczową na aukcje charytatywną. Pierwsza licytacja już trwa!

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Jakub Bielecki

Pomysłodawcą akcji #MurowanePomaganie jest 19-letni Kacper Bieszczad. Młody bramkarz Zagłębia Lubin uznał, że po zachowaniu czystego konta w meczu wpłaci tysiąc złotych na wybrany cel charytatywny.

- Pomoc potrzebującym w codziennym życiu jest tak samo istotna jak zachowanie czystego konta dla bramkarza. Korzystając ze swoich możliwości, wpadłem na pomysł zorganizowania akcji #MurowanePomaganie, która łączy te dwie rzeczy w jedną – dla klubowego portalu Zagłębia Lubin mówił w ubiegłym miesiącu Kacper Bieszczad.

Do akcji przyłączyli się inni bramkarze z klubów Ekstraklasy – Kacper Tobiasz z Legii Warszawa oraz Vladan Kovacević z Rakowa Częstochowa. Dzień przed meczem z Puszczą Niepołomice w charytatywną akcję włączyli się także bramkarze Ruchu Chorzów: Jakub Bielecki, Jakub Osobiński i Tomasz Nowak.

#MurowanePomaganie na Cichej. Pieniądze z licytacji na protezę dla kibica Ruchu Chorzów

- Uznaliśmy w trójkę bramkarzy w Ruchu, że fajnie byłoby się przyłączyć do tej akcji, ale szukaliśmy jakiegoś innego sposobu, by to zrobić. Wspólnie podjęliśmy decyzję o przekazywaniu koszulki meczowej. W zależności od tego kto będzie grać, tego koszulka trafia na licytację. Oczywiście jeżeli będzie czyste konto – dla Ruch TV mówił Jakub Bielecki, golkiper Niebieskich.

Jakub Bielecki w meczu z Puszczą zachował czyste konto, więc pierwsza koszulka trafiał już na licytację. Pieniądze z aukcji zasilą zbiórkę pieniędzy na protezę dla Dawida, kibica Ruchu Chorzów i wolontariusza sektora rodzinnego na stadionie przy Cichej.

Licytacja, na tej stronie, trwa do środy, 3 sierpnia 2022 r., do godz. 19.20 (w poniedziałek, o godz. 15.00, cena wynosiła już blisko 6,5 tys. zł). Pieniądze na protezę dla Dawida zbierane są na portalu zrzutka.pl.

Ruch Chorzów Puszcza Niepołomnice

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów wiceliderem. Trener Niebieskich tonuje nastroje

Autor: Maciej Poloczek

01/08/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Jakub Bielecki

Koszulka bramkarza Ruchu Chorzów trafiła na licytację

W Chorzowie pokochano Sosnowiec Zagłębie pomogło Ruchowi

W Chorzowie pokochano… Sosnowiec. Zagłębie pomogło Ruchowi

285447267 710729493371964 1443407322600118466 n

Memoriał pokryty diamentem. Na Śląskim będzie się działo

Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

„Czarna manifestacja” kibiców Ruchu Chorzów

Nagrody dla ludzi sportu z Chorzowa

Nagrodzono najlepszych ludzi sportu z Chorzowa

Futsal

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu

Stadion Ruchu Chorzów

Znamy dokładny termin inauguracji sezonu przy Cichej