Karma Wraca. Świąteczna zbiórka dla schroniska w Chorzowie

Trwa piąta edycja świątecznej zbiórki darów dla Fundacji S.O.S. dla Zwierząt z Chorzowa. Zbierane jest m.in. karma dla psów i kotów oraz środki czystości. Akcja trwa do 22 grudnia 2023 r. W tym roku celem organizatorów jest także znalezienie nowych domów dla jak największej liczby podopiecznych chorzowskiego schroniska.

Ta zbiórka to internetowy fenomen! Kiedy pięć lat temu Mateusz Dela z Siemianowic Śląskich zamieścił na swoim prywatnym facebookowym profilu informację, że zbiera karmę i żwirek dla Fundacji S.O.S. dla Zwierząt z Chorzowa, miał nadzieję, że przekona do pomocy kilku swoich znajomych.

Karma Wraca. W poprzednich latach zebrano 11 ton karmy

Tymczasem skala odzewu zaskoczyła nawet samego pomysłodawcę. W tydzień zebrał tyle jedzenia dla psów i kotów, że w jego mieszkaniu zaczęło brakować miejsca, a do drzwi co chwilę dzwonili kurierzy z kolejnymi paczkami, bo do akcji włączyli się ludzie z całej Polski. Od tamtej pory zbiórka co roku bije rekordy. W sumie w poprzednich latach zebrano ponad 11 ton karmy, a wszystko wskazuje na to, że teraz internauci znowu pokażą na co ich stać.

- W ciągu pięciu pierwszych dni zebraliśmy już ponad dwie tony karmy, a to dopiero początek tegorocznej akcji, która potrwa do 22 grudnia – mówi Mateusz Dela zachęcając do wspólnego pomagania.

Szukają nowego domu dla podopiecznych chorzowskiego schroniska

W tym roku celem organizatorów jest także znalezienie nowych domów dla jak największej liczby podopiecznych chorzowskiego schroniska. Aby ułatwić adopcję, zaprosili do współpracy firmy, które sponsorują karmę dla zwierzaków, którą otrzymają ich nowi właściciele.

- Wiemy, że jedną z przeszkód w adopcji zwierzaków mogą być ich koszty utrzymania, stąd pomysł zapasów karmy dla adoptowanych zwierząt, którą finansują firmy wspierające naszą akcję - wyjaśnia Damian Kozłowski z Linkhouse, partnera tegorocznej zbiórki.

Więcej informacji na temat psów i kotów, które można adoptować lub zasponsorować znajduje się na stronie linkhouse.pl.

W ramach akcji Karma Wraca zbierane są:

  • karma sucha/mokra dla psów
  • karma sucha/mokra dla kotów
  • płatki owsiane, kukurydziane dla drobiu
  • musli dla koni
  • stare koce, ręczniki, legowiska dla psów/kotów
  • środki czystości, takie jak domestosy, płyny do dezynfekcji, płyny do mycia

Paczki z darami można także zamawiać przez Internet, dlatego do akcji może włączyć się każdy niezależnie od miejsca zamieszkania.

Dane do wysyłki:

Wysyłka:

MATEUSZ DELA - Linkhouse
Ul. 11 listopada 11
40-387 Katowice
Telefon dla kuriera: 791 746 046

Paczkomat:

Paczkomat KAT20M
Lwowska 21
40-389 Katowice
(przy LIDLu)
TELEFON: 791 746 046

Ruszyły zapisy na IX Bieg z sercem WOŚP w Parku Śląskim

Może Cię zainteresować:

32. Finał WOŚP. Ruszyły zapisy na IX Bieg z sercem WOŚP w Parku Śląskim

Autor: Redakcja

11/12/2023

Nowa linia Elki w Parku Śląskim już gotowa

Może Cię zainteresować:

Nowa linia Elki w Parku Śląskim już gotowa! Znów będzie można podziwiać z góry śląskie zoo

Autor: Maciej Poloczek

07/12/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon