32. Finał WOŚP. Ruszyły zapisy na IX Bieg z sercem WOŚP w Parku Śląskim

W niedzielę, 28 stycznia 2024 r., odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego śląska odsłona będzie miała miejsce w Parku Śląskim w Chorzowie. Nie zabraknie tam wydarzeń sportowych, a największym będzie Bieg z sercem WOŚP. Właśnie ruszyły zapisy.

Śląski finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 r. w Parku Śląskim w Chorzowie. Wszystkich szczegółów imprezy jeszcze nie znamy. Wiadomo jednak, że pierwszą połowę dnia zdominują wydarzenia sportowe, a po południu będzie działać miasteczko WOŚP, które powstanie przy bramie nr 1 Stadionu Śląskiego.

Bieg z sercem WOŚP w Parku Śląskim

Największym sportowym wydarzeniem finału w Parku Śląskim będzie Bieg z sercem WOŚP, który wystartuje o godz. 12.00. Jego trasa to ponad 8 km po parkowych alejach, a meta będzie zlokalizowana na bieżni Stadionu Śląskiego.

- W biegu może wciąć udział każdy, kto biega, spaceruje czy chodzi z kijkami nordic walking. Wpisowe w całości zasili konto Fundacji. Uczestnicy w pakiecie startowym otrzymają odlewany, unikatowy medal. Właśnie trwa jego projektowanie, bo na każdy Finał opracowywany jest nowy wzór medalu – informuje Łukasz Adamczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów.

Bieg z sercem WOŚP wystartuje po raz dziewiąty. Podczas ostatniego padł rekord, bo wystartowało blisko tysiąc osób. Ambicją organizatorów biegu jest jego pobicie. Nowością przyszłorocznego Finału będzie też Bieg Malucha z sercem WOŚP, na dwóch dystansach i w dwóch kategoriach wiekowych.

„Tu wszystko gra OK!” - motto 32. Finału WOŚP

Motto 32. Finału WOŚP to „Tu wszystko gra OK!”. Celem jest zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmunologicznych dla dzieci i dorosłych.

W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń. Ostatnią zbiórkę - w styczniu 2023 roku - dedykowano walce z sepsą. Dzięki zaangażowaniu sztabów i sympatyków udało się zebrać 243 259 387,25 zł.

WOŚP Chorzów

Może Cię zainteresować:

Rekordowy finał WOŚP w Chorzowie! Ponad 60 tys. więcej niż rok temu

Autor: Redakcja

01/02/2023

Superbohaterowie Truchana

Może Cię zainteresować:

Alpiniści w strojach superbohaterów odwiedzili szpital dziecięcy. Akcja odbyła się w ramach 31. finału WOŚP [ZDJĘCIA]

Autor: Martyna Urban

29/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon