Alpiniści w strojach superbohaterów odwiedzili szpital dziecięcy. Akcja odbyła się w ramach 31. finału WOŚP [ZDJĘCIA]

Alpiniści przebrani za superbohaterów odwiedzili szpital dziecięcy przy ulicy Truchana. „Technicy Dostępu Linowego" pokazali się w oknach placówki, dzięki czemu sprawili radość małym pacjentom. Akcja odbyła się w ramach 31. finału WOŚP, dlatego też w dniu wydarzenia na terenie szpitala można było spotkać wolontariuszy z puszkami.

W piątek, 27 stycznia o godzinie 11:00 do szpitala dziecięcego przy ulicy Truchana zawitali alpiniści w stroju superbohaterów. „Technicy dostępu linowego" nie tylko w spektakularny sposób umyli okna placówki, ale także umili pobyt małych pacjentów w szpitalu.

W ramach akcji „Alpiniści Dla WOŚP" na terenie szpitala pojawili się wolontariusze, którzy zbierali datki w ramach 31. finału Orkiestry, której hasło przewodnie w 2023 roku to "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Kwestę można było wpłacić także do elektronicznej skarbonki.

- Do akcji ponownie przyłączyła się Ochotnicza Straż Pożarna, a patronat honorowy nad akcją objął: Prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP- Pan Waldemar Pawlak - informują organizatorzy wydarzenia.

Ponad 50 szpitali w całym kraju

Wydarzenie „Alpiniści Dla WOŚP" zostało zorganizowane już po raz trzeci. Podczas poprzednich edycji „technicy dostępu linowego" odwiedzili ponad 50 szpitali w całym kraju, myjąc okna i malując uśmiech na setkach twarzy małych i większych pacjentów.

Podczas tegorocznego wydarzenia tylko za pośrednictwem elektrycznej skarbonki udało zebrać się 2470 zł, kwota wpłaconych do skarbonek wolontariuszy datków zostanie podana po zliczeniu.

Chorzów Pierwsze dziecko urodzone w 2023 r

Może Cię zainteresować:

Pierwsze dziecko urodzone w Chorzowie w 2023 r.

Autor: Redakcja

03/01/2023

Chorzowski Flash z prezentami w szpitalu

Może Cię zainteresować:

Chorzowski Flash z prezentami u małych pacjentów

Autor: Redakcja

23/12/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon