Giełda Pracy dla osób z niepełnosprawnością w chorzowskim oddziale ZUS

Kilkunastu pracodawców i stoiska z poradami. W czwartek, 7 września 2023 r., w siedzibie chorzowskiego ZUS-u odbędzie się Giełda Pracy dla osób z niepełnosprawnościami.

Giełda Pracy dla osób z niepełnosprawnością w chorzowskim oddziale ZUS

Czwartkowa Giełda Pracy to wspólna inicjatywa chorzowskiego oddziału ZUS i Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Będzie się odbywać w gmachu przy ul. Dąbrowskiego 45 w Chorzowie, w godzinach 9.00-13.00.

- Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością, ich opiekunów oraz wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia w czwartek chorzowskiego oddziału ZUS. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie osób z niepełnosprawnością w poszukiwaniu pracy. Warto przyjść i zapoznać się z ofertą kilkunastu pracodawców, którzy wychodzą z bogatym wachlarzem propozycji zatrudnienia. Jako pracodawca i instytucja spełniająca najwyższe standardy w tym zakresie zaprezentuje się również Zakład Ubezpieczeń Społecznych - mówi Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Osoby, które odwiedzą w czwartek Giełdę Pracy będą mogły przy okazji zapytać pracowników sali obsługi klientów oddziału ZUS w Chorzowie o zasiłki czy świadczenia rentowe. Ponadto eksperci ZUS wyjaśnią jak działa bezpłatna rehabilitacja z ZUS oraz wskażą zalety aplikacji mobilnej mZUS.

Wydarzenie wpisuje się w ciąg wrześniowych wydarzeń w ramach Dni Osób z Niepełnosprawnością. Przez cały wrzesień ZUS w regionie organizuje także dyżury i konsultacje telefoniczne m.in. o świadczeniach z jakich mogą skorzystać osoby z niepełnosprawnością.

Chorzów ZUS

Może Cię zainteresować:

Nowy zabytek w Chorzowie. To gmach ZUS przy ul. Dąbrowskiego

Autor: Maciej Poloczek

14/09/2022

Paragon dobroci

Może Cię zainteresować:

Akcja "Paragon dobroci" dotarła do Chorzowa. Osoby w potrzebie mogą za darmo otrzymać żywność

Autor: Redakcja

30/08/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon