Akcja "Paragon dobroci" dotarła do Chorzowa. Osoby w potrzebie mogą za darmo otrzymać żywność

Paragon Dobroci to akcja, która wzorowana jest na projekcie "Piekarski Paragon". Inicjatywę w sąsiednim mieście zorganizowali miejscy radni. Dzięki akcji osoby w potrzebie mogą w wyznaczonych punktach otrzymać bezpłatnie produkty spożywcze. Teraz inicjatywa dotarła także do Chorzowa.

Akcja "Paragon dobroci" dotarła do Chorzowa

Paragon Dobroci to akcja, która początkowo została wdrożona w Piekarach Śląskich. Inicjatywę zorganizowali kilka miesięcy temu miejscy radni, w tym Łukasz Ściebiorowski, który postanowił rozszerzyć akcję na inne miasta. Na początek wybrał Chorzów, a dzięki nawiązaniu współpracy z siecią Piekarni Emila Kristof – Firma Rodzinna do akcji mogą także dołączyć mieszkańcy Chorzowa.

- Klient sklepu, który chce pomóc innym, kupuje dowolny wyrób piekarniczy lub cukierniczy czy też inny ustalony produkt i otrzymuje za niego paragon. Następnie ten paragon przywiesza do specjalnej tablicy, które umieściliśmy w wybranych sklepach. Osoba potrzebująca może odpiąć paragon z tablicy i wymienić go bez ponoszenia kosztów na bochenek pieczywa lub inny wcześniej opłacony przez darczyńcę produkt. W ten sposób każdy z nas może szerzyć dobro i pomóc osobom, które akurat mogą znaleźć się w trudniejszej sytuacji życiowej. Czasem może to być też potrzeba chwili, żeby z takiego paragonu skorzystać – przybliża zasady akcji Łukasz Ściebiorowski, koordynator.

Dzięki akcji osoby w potrzebie nie muszą bezpośrednio zwracać się do instytucji czy osób prywatnych o pomoc. - Po pierwszych tygodniach akcji wiemy, że spotkała się już z życzliwością mieszkańców. To cieszy, bo w ten sposób wszyscy możemy pomagać, nawet małymi gestami – dodaje Łukasz Ściebiorowski.

Obecnie akcją objęte zostały trzy punkty Piekarni Rodzinnej Emilia Kristof - Firma Rodzinna. Wiadomo, że lista będzie aktualizowana. Punkty zlokalizowane są przy:

  • Ulicy Krzyżowej 4,
  • Ulicy Wolności 45,
  • Ulicy Stefana Batorego 64.
Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Koszulki z Wielkich Derbów Śląska trafiły pod młotek. Charytatywne aukcje Ruchu Chorzów

Autor: Maciej Poloczek

29/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon