Dzień Pingwina w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

W sobotę, 27 kwietnia 2024 r. w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym zorganizowany zostanie Dzień Pingwina. Zaplanowano wiele atrakcji i niespodzianek.

Pingwiny slaskie zoo

Światowy Dzień Pingwina obchodzony jest 25 kwietnia każdego roku. Święto zostało ustanowione na cześć pewnego odkrycia. Przez siedem lat obserwacji kolonii pingwinów Adeli naukowcy zauważyli po spędzeniu miesięcy na morzu, kolonia wraca na do swoich terenów lęgowych na Antarktydzie właśnie 25 kwietnia.

Jak podkreślają w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym święto to okazja do zainteresowania się losem tych nielotów zamieszkujących głównie obszary Antarktyki oraz południowe części Ameryki Południowej, Afryki i Australii.

- W tym czasie należy zwrócić szczególną uwagę na potrzeby ochrony siedlisk pingwinów oraz zagrożenia, jakie stwarzają dla nich zmiana klimatu i działalność człowieka. Warto również dodać, że podczas obchodów wspomnianego święta mamy szansę do nauki o biologii i zwyczajach tych nietuzinkowych zwierząt – zaznaczają w śląskim zoo.

Dzień Pingwina w śląskim zoo - 27 kwietnia 2024 r.

W chorzowskim zoo też będzie okazja do świętowania. Dzień Pingwina zaplanowano tam na sobotę, 27 kwietnia 2024 r. W godzinach 10.00 - 16.30 przy wybiegu pingwinów Humboldta na gości zoo będą czekać liczne aktrakcje i niespodzianki.

Od godz. 10.00 do 12.00 zbierane będą pytania dotyczące chorzowskim pingiwnów, na które o godz. 12.30 losowo będą odpowiadać ich opiekunowie. Z kolei o godz. 12.00 zaplanowano pokazowe karmienie pingwinów. Atrakcje i niespodzianki przygotują także zaprzyjaźnione z zoo firmy i instytucje:

APE Group Sp. z o.o.

 • Koło fortuny z nagrodami
 • Gry i zabawy dla całej rodziny
 • Koszulki dla najmłodszych
 • Słodki poczęstunek: wafelki i cukierki
 • Malowanie twarzy

House of Air

 • Zajęcia z akrobatyki, parkour'u i street workout'u
 • Pokazy akrobacji, salt i flipów

Grupa Pingwina

 • Prezentacja stacji narciarskich i bike parków: Goście będą mieli okazję zapoznać się z ofertą Grupy Pingwina i dowiedzieć się więcej o stacjach narciarskich i bike parkach, które do niej należą.
 • Atrakcje dla całej rodziny: Na stoisku przygotowano liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, m.in. konkursy z nagrodami, gry i zabawy.
 • Strefa chilloutu: Po dniu pełnym wrażeń będzie można odpocząć w strefie chilloutu, gdzie będzie można napić się pysznej kawy i zjeść słodkości.

UM Czeladź

 • Stoisko promocyjne
Nowa mieszkanka chorzowskiego zoo

Może Cię zainteresować:

Nowa mieszkanka chorzowskiego zoo. To gepardzica o imieniu Paya

Autor: Redakcja

26/02/2024

W śląskim zoo urodziła się kolejna żyrafa Ma na imię Lilo

Może Cię zainteresować:

Wspaniałe wieści z chorzowskiego zoo. Na świat przyszła kolejna żyrafa. Otrzymała imię Lilo

Autor: Maciej Poloczek

21/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon