Dzień otwarty w chorzowskiej komendzie policji

Policyjna broń, samochody czy motocykle oraz sprzęt technika kryminalistyki – to wszystko będzie można zobaczyć z bliska w trakcie dnia otwartego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Dodatkowo będzie można poznać procedurę kwalifikacyjną i warunki jakie trzeba spełnić, by wstąpić w szeregi policji.

Dzień otwarty w chorzowskiej komendzie policji

Dzień otwarty w Komendzie Miejskiej Policji w Chorzowie, przy ul. Legnickiej 1, zaplanowano na czwartek, 27 kwietnia 2023 r. W godzinach 9.00 – 12.00 zainteresowane osoby będą się mogły zapoznać ze służbą w poszczególnych wydziałach komendy. Zostanie też zaprezentowany sprzęt, z jakim na co dzień pracują chorzowscy mundurowi.

- Będzie to między innymi: policyjna broń, samochody i motocykle oraz urządzenia, jakie wykorzystuje drogówka. Zainteresowani zobaczą jakich przedmiotów używa na co dzień technik kryminalistyki, jak pobiera się odciski palców oraz jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Policjanci omówią także procedurę kwalifikacyjną oraz warunki, jakie musi spełnić kandydat ubiegający się o wstąpienie do policji. Zainteresowani odwiedzeniem komendy podczas dnia otwartego proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 798 030 074.

Akcja Trzeźwość w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Akcja „Trzeźwość” w Chorzowie. Były trafienia

Autor: Redakcja

24/04/2023

Chcieli ukraść wyposażenie zabytkowego ratusza

Może Cię zainteresować:

Chcieli ukraść wyposażenie zabytkowego ratusza w Chorzowie. Wpadli na gorącym uczynku

Autor: Redakcja

24/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon