Dzień Kobiet w chorzowskim skansenie. 8 marca 2024 r. muzeum zaprasza na warsztaty

Wisiory kwiatowe, woskowijki czy robienie świec – to propozycje warsztatów na Dzień Kobiet w chorzowskim skansenie. Muzeum zapowiada także dodatkowe atrakcje.

fot. MGPE
Dzień Kobiet w chorzowskim skansenie

Dzień Kobiet można świętować na wiele sposobów. W piątek, 8 marca 2024 r. Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, czyli popularny skansen, zaprasza na warsztaty, które rozpoczną się o godzinie 18.00 w sali wystawienniczej w budynku głównym muzeum. Są trzy możliwości do wyboru.

Chorzowski skansen organizuje warsztaty z okazji Dnia Kobiet

Jedne z proponowanych zajęć to wisiory kwiatowe. Podczas tych warsztatów uczestniczki będą własnoręcznie tworzyć unikatową biżuterię z suszonych kwiatów i liści oraz półfabrykatów jubilerskich i szklanych kaboszonów. Kolejna propozycja to tworzenie woskowijki, czyli ekozamiennika foli spożywczej.

- Woskowijka to bawełniany materiał nasączony woskiem pszczelim, który nadaje się do spakowania niemal wszystkiego. Jest ekologiczna, może być wielokrotnie używana i ma naturalne właściwości antybakteryjne. Chroni zapakowane jedzenie przed uszkodzeniami, dlatego sprawdza się podczas pakowania żywności na wynos – tłumaczą w chorzowskim skansenie.

Trzecia warsztatowa oferta to zajęcia z robienia świec. Będą tworzone z wosku sojowego w szkle, przyozdobione suszonymi kwiatami i zalewane olejkami zapachowymi. Dodatkowo będzie okazja do przymierzenia śląskiego stroju i zrobieni sobie w nim zdjęcia, które może trafić na stronę internetową skansenu.

Warsztaty przewidziane są dla osób powyżej 14. roku życia. Bilety, w cenie 40 zł od osoby, dostępne są na stronie internetowej skansenu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Chorzów Dzień Kobiet

Może Cię zainteresować:

„Panie mają dżezik”, czyli Dzień Kobiet w Starochorzowskim Domu Kultury

Autor: Redakcja

12/02/2024

Pomnik kamili skolimowskiej 3

Może Cię zainteresować:

Przed Stadionem Śląskim stanął pomnik Kamili Skolimowskiej. Wybitna lekkoatletka zmarła 15 lat temu

Autor: Szymon Karpe

18/02/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon