Dzień Babci i Dzień Dziadka w chorzowskim skansenie

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święta. Można je spędzić z wnukami w wyjątkowym miejscu. Chorzowski skansen zaprasza na okolicznościowe warsztaty.

fot. MGPE
Dzien baci i dziadka w skansenie

Terminu chyba nie trzeba przypominać, ale gdyby komuś umknęło, to 21 stycznia obchodzony jest Dzień Babci, a 22 stycznia Dzień Dziadka. W chorzowskim skansenie będzie okazja do świętowania nieco wcześniej – 20 i 21 stycznia, czyli w najbliższy weekend.

W sobotę, 20 stycznia 2024 r., zaplanowano warsztaty, na których będzie można stworzyć świece z wosku sojowego w szkle. Początek o godzinie 12.00.

- Świece zalewane będą specjalnymi olejkami zapachowymi i ozdabiane suszonymi kwiatami. Z pewnością dla wielu młodych artystów będzie to jedno z pierwszych spotkań z gorącym woskiem, ale nie ma powodów do obaw – pracownicy działu służyć będą pomocą – informują w skansenie.

Z kolei w niedzielę, 21 stycznia 2024 r., zaplanowano warsztaty z tworzenie filcowych breloków. Początek także o godz. 12.00. - Na warsztatach dziecko z pomocą dziadków wykona własnoręcznie prezent w postaci filcowego breloczka w kształcie warzywa, owocu lub zwierzęcia gospodarskiego. Zarówno dziadkowie, opiekunowie jak i pracownicy działu edukacji będą kontrolować samodzielną pracę wszystkich uczestników i pokażą jak radzić sobie z filcem – zapewniają w skansenie.

Sobotnie i niedzielne warsztaty potrwają około dwóch godzin. Maksymalna ilość uczestników każdego z nich to 20 osób. Bilety w cenie 40 zł (maksymalnie dla trzech osób) dostępne są na stronie internetowej chorzowskiego skansenu. Po warsztatach będzie można także zwiedzić muzealną ekspozycję.

Kocynder Chorzów

Może Cię zainteresować:

Aleja chorzowskiego Kocyndra. Chcą upamiętnić kultowy klub studencki

Autor: Maciej Poloczek

15/01/2024

Nowa linia Elki w Parku Śląskim już gotowa

Może Cię zainteresować:

Nowa linia Elki w Parku Śląskim już gotowa! Znów będzie można podziwiać z góry śląskie zoo

Autor: Maciej Poloczek

07/12/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon