Dzielnicowy z Chorzowa „poluje” na nieprawidłowo parkujących kierowców

Ulica Urbanowicza w centrum Chorzowa jest pod specjalnym nadzorem dzielnicowego. St. sierż. Dawid Urbańczyk wpisał ją do planu swoich działań priorytetowych i stara się wyeliminować stamtąd nieprawidłowo zaparkowane samochody.

Jak tłumaczą w chorzowskiej komendzie policji każdy z dzielnicowych realizuje w swoim rejonie plan działań priorytetowych. Taki plan tworzony jest na podstawie codziennych obchodów rejonu, spotkań z mieszkańcami czy zgłoszeń z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- St. sierż. Dawid Urbańczyk mający pod opieką dzielnicę nr 13 ma za zadanie w ramach planu priorytetowego rozwiązać problem nieprawidłowego parkowania na ulicy Urbanowicza – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Kierowcy na ul. Urbanowicza w Chorzowie ignorują znaki i przepisy

Kierowcy na chorzowskiej ul. Urbanowicza nie stosują się do znaku „zakaz zatrzymywania” oraz pozostawiają samochody zbyt blisko przejść dla pieszych. Policjanci przypominają, że za niestosowanie się do znaku „zakaz zatrzymywania” grozi mandat karny w kwocie 100 zł i 1 punkt karny. Z kolei zatrzymanie pojazdu w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych zagrożone jest mandatem w kwocie 100-300 zł i 5 punktów karnych.

Na początku grudnia 2023 r. na ul. Urbanowicza w Chorzowie policjanci wraz ze strażnikami miejskimi przeprowadzili akcję, podczas której przypominali, że zatrzymywanie samochodów w odległości mniejszej niż 10 m od przejścia dla pieszych jest zabronione. Dotyczyło to przede wszystkim rodziców, którzy przywozili dzieci do znajdującej się tam szkoły. - Niektórzy rodzice i opiekunowie nie dość, że ignorowali przepisy drogowe, to nie zwracali również uwagi na mundurowych, parkując nieprawidłowo – informowali wtedy policjanci.

Odstęp 10 metrów Policyjna akcja w Chorzowie 3

Może Cię zainteresować:

Przy parkowaniu odstęp 10 metrów. Policyjna akcja w Chorzowie

Autor: Redakcja

05/12/2023

Grozny wypadek dts chorzow 29 stycznia 2024 4

Może Cię zainteresować:

Groźny wypadek na DTŚ w Chorzowie. Bus uderzył w bariery ochronne. Dwie osoby trafiły do szpitala

Autor: Redakcja

30/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon