Groźny wypadek na DTŚ w Chorzowie. Bus uderzył w bariery ochronne. Dwie osoby trafiły do szpitala

Groźny wypadek na DTŚ w Chorzowie. Bus uderzył w bariery ochronne. Przyczyny wyjaśniają chorzowscy mundurowi. Najprawdopodobniej do zdarzenia doszło przez ślizgawkę na drodze. Policjanci apelują o zachowanie czujności i zdjęcie nogi z gazu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 29 stycznia 2024 r., kilka minut po godzinie 5:00, na Drogowej Trasie Średnicowej w kierunku Katowic. Kilkadziesiąt metrów przed wiaduktem z ul. ks. Gałeczki osobowy bus uderzył w bariery ochronne. Podróżowało nim 7 mężczyzn: 44-letni kierowca oraz 6 pasażerów, w wieku od 19 do 39 lat.

Dwie osoby z obrażeniami niezagrażającymi życiu trafiły do szpitala. Policjanci z chorzowskiej komendy przez kilka godzin pracowali na miejscu zdarzenia. Trwa ustalenie szczegółowych okoliczności wypadku. Funkcjonariusze zwracają uwagę, że warunki pogodowe mogą być mylące, więc warto zdjąć nogę z gazu.

- Jedno jest pewne, jezdnia w miejscu wypadku była bardzo śliska. Pamiętajmy, że pomimo dodatniej temperatury w ciągu dnia w nocy pojawia się przymrozek. To wystarczy, aby mokra jezdnia w niektórych miejscach stała się lodowiskiem - mówi mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy chorzowskiej policji.
Prokuratorzy z Chorzowa oskarżyli 72 latka o pedofilię

Może Cię zainteresować:

Prokuratura z Chorzowa oskarżyła 72-latka o pedofilię. Miał krzywdzić dzieci przez 20 lat

Autor: Maciej Poloczek

24/01/2024

Przywłaszczyli pieniądze z bankomatu w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Przywłaszczyli pieniądze z bankomatu w Chorzowie. Szuka ich policja

Autor: Redakcja

23/01/2024

Nietypowa interwencja drogówki w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Nietypowa interwencja drogówki w Chorzowie. Mogło się skończyć tragicznie

Autor: Redakcja

19/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon