Dwa sparing i dwa remisy. Ruch Chorzów przygotowuje się do sezonu

Ruch Chorzów rozegrał drugi mecz kontrolny podczas przygotowań do sezonu w Ekstraklasie. I po raz kolejny zremisował. Tym razem z drugoligowym Hutnikiem Kraków.

fot. Ruch Chorzów
Dwa sparing i dwa remisy Ruch Chorzów przygotowuje się do sezonu

Na zakończenie zgrupowania w Busku Zdroju, 30 czerwca 2023 r., Ruch Chorzów rozegrał pierwszy sparing podczas przygotowań do startu sezonu. Rywalem Niebieskich był dziewiąty zespół rumuńskiej 1. ligi, FC Voluntari, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Ruch Chorzów - Hutnik Kraków 1:1

W środę, 5 lipca 2023 r., Ruch Chorzów rozegrał kolejny mecz kontrolny. Tym razem na bocznym boisku przy ul. Cichej, a rywalem Niebieskich był, grający w II lidze, Hutnik Kraków. Sparing znów zakończył się remisem – w tym przypadku 1:1. Bramkę dla Ruchu w 57. minucie zdobył Tomasz Foszmańczyk, a w 65. minucie wyrównał Dawid Kubowicz z Hutnika.

- Były momenty dobre, ale były też takie, które musimy wyeliminować. Przy prostych, niepotrzebnych stratach na połowie przeciwnika, indywidualnych błędach, cała drużyna musi wracać 30 czy 40 metrów na pełnej szybkości. To przy dzisiejszej pogodzie na pewno było bardzo męczące. Zamiast się utrzymywać przy piłce i grać, musieliśmy niekiedy za piłką biegać, po oddaniu jej przeciwnikowi – dla Ruch TV mówił po meczu Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów.

Kolejny sparing Ruch Chorzów rozegra w najbliższą sobotę, 8 lipca 2023 r. Rywalem Niebieskich będzie Stal Rzeszów.

Powrót na Cichą Ruch Chorzów ma już dziewięciu nowych piłkarzy

Może Cię zainteresować:

Kolejny powrót na Cichą. Ruch Chorzów ma już dziewięciu nowych piłkarzy

Autor: Maciej Poloczek

04/07/2023

Nowy stadion Ruchu Chorzów Do ministerstwa wysłano wniosek o dotację

Może Cię zainteresować:

Wniosek o dotację na nowy stadion Ruchu Chorzów wysłany do Ministerstwa Sportu

Autor: Maciej Poloczek

27/06/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon