Dodatkowe tramwaje na Sylwestra z Polsatem na Stadionie Śląskim

Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi w noc sylwestrową 2021/2022 dodatkowe połączenia tramwajowe. Będzie można nimi dojechać na imprezę sylwestrową Polsatu na Stadionie Śląskim. Sprawdź szczegóły.

Chorzów Rynek Centrum Przesiadkowe

ZTM zapowiada dodatkowe kursy tramwajowe, by sylwestrowi imprezowicze mogli szybko i bez przesiadek dojechać na imprezy i wrócić z nich.

Ekstrapołączenia na liniach 6 i 19

W ostatnią noc 2021 roku zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach nr 6 (Katowice Brynów Centrum Przesiadkowe - Bytom Szkoła Medyczna) i 19 (Katowice Plac Wolności - Stroszek Zajezdnia). Dzięki temu bez przesiadki będzie można dojechać z rynku w Chorzowie zarówno do Stadionu Śląskiego, jak i do Katowic czy Bytomia.

– Po konsultacjach z gminami i organizatorami wydarzeń rozrywkowo-kulturalnych, często uruchamiamy dodatkowe połączenia. W ten sposób wspólnie ułatwiamy przemieszczanie się i dajemy wygodną i ekologiczną alternatywę względem transportu indywidualnego – podkreśla Małgorzata Gutowska, dyrektor ZTM. – Wybierając w tę wyjątkową noc komunikację miejską dajemy sobie możliwość skosztowania symbolicznej lampki szampana, ale i unikniemy trudności i stresu związanego ze znalezieniem miejsca parkingowego – dodaje.

Dodatkowe kursy linii 0 w sylwestra

Inną istotną sylwestrową zmianą w rozkładach jazdy będzie wprowadzenie dodatkowych połączeń tramwajowych na linii tramwajowej 0. Dzięki temu pasażerowie przemieszczą się bez przesiadek między Stadionem Śląskim a centrum Katowic, Sosnowcem i Będzinem. Najwięcej połączeń na i z imprezy będzie realizowane od i do katowickiego Placu Wolności.

– Zależy nam na dużej częstotliwości połączeń, żeby nasi pasażerowie bez zastanawiania się, o której przyjedzie tramwaj, po prostu mogli przyjść na przystanek. Kursy będą co 10 minut od godziny ok. 20:00 do ok. 24:00 oraz co ok. 5 minut w godzinach 17:00 - 20:00 i 24:00 - 2:00 – zapowiada dyrektor ZTM.

Więcej o imprezie sylwestrowej na Stadionie Śląskim:

Złe wieści dla niezaszczepionych. Tylko 250 z nich wejdzie na Sylwestra na Stadionie Śląskim

"Z odpowiednim rozmachem" – marszałek Chełstowski o Sylwestrze na Stadionie Śląskim podczas 4. fali pandemii


Sylwester na Stadionie Śląskim. W tym roku Katowice nie organizują imprezy w Chorzowie

ZTM zachęca, aby podróże 31 grudnia i 1 stycznia planować przed wyjściem z domu. W sylwestra będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w soboty, natomiast w Nowy Rok - obowiązujące w niedziele i święta. Trzeba jednak mieć na uwadze, że od tych reguł będą obowiązywać odstępstwa i właśnie dlatego warto zaznajomić się wcześniej z internetowymi rozkładami jazdy lub zadzwonić na bezpłatną infolinię ZTM. Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej w sylwestra i Nowy Rok znajdują się m.in. na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon