Chorzowski policjant w drodze na urlop zatrzymał pijanego kierowcę

Na służbie nawet na urlopie. Policjant z chorzowskiej „dwójki” w drodze na rodzinny wypoczynek zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna spowodował kolizję z tramwajem i próbował uciec.

fot. KMP w Chorzowie
Chorzów pijany kierowca uderzył w tramwaj

Do zdarzenia doszło w piątek, 13 stycznia 2023 r., około godz. 9.00. Dyżurny z II komisariatu w Chorzowie, asp. sztab. Adrian Wojczyk, był w drodze na rodzinny zimowy wypoczynek. Jednak zanim wyjechał z Chorzowa trochę jeszcze popracował.

Pijany kierowca uderzył w tramwaj i próbował uciec

Na skrzyżowania ulicy Hajduckiej oraz alei Bojowników o Wolność i Demokrację zauważył tramwaj, w który uderzyło Daewoo Tico. Kierowca srebrnej osobówki po wjechaniu w bok tramwaju szybko odjechał z miejsca zdarzenia.

- Nasz mundurowy widząc sytuację, podążył za nim. Po przejechaniu kilku ulic kierowca Daewoo zatrzymał się na chodniku i próbował wyjść z samochodu. W tym momencie do jego samochodu podbiegł nasz policjant i uniemożliwił mu dalszą ucieczkę – czytamy w komunikacie chorzowskiej policji.

Na miejsce przyjechał patrol drogówki, który sprawdził trzeźwość kierowcy. Badanie wykazało 2,5 promila. Czterdziestotrzylatek z Rudy Śląskiej stracił już prawo jazdy, a jego samochód trafił na policyjny parking. Dodatkowo grozi mu do dwóch lat więzienia.

Chorzów nowe radiowozy

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Chorzowa dostali nowe radiowozy. To dwa nieoznakowane pojazdy

Autor: Redakcja

10/01/2023

Poszukiwania Artura Kołodziejczyka

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Chorzowa nadal poszukują Artura Kołodziejczyka

Autor: Redakcja

09/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon