Policjanci z Chorzowa nadal poszukują Artura Kołodziejczyka

Artur Kołodziejczyk zaginął miesiąc temu, a mundurowi nie zaprzestali jego poszukiwań. Mężczyzna ostatni raz widziany był w Rudzie Śląskiej i tamte okolice przeszukiwano m.in. z udziałem Specjalistycznej Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia.

Poszukiwany mężczyzna ostatni raz widziany był 10 grudnia 2022 r. w pobliżu Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej przy ul. Wincentego Lipa. Od tej pory Artur Kołodziejczyk nie kontaktował się z rodziną, a policjanci rozpoczęli jego poszukiwania. W miniony czwartek, 5 stycznia 2023 r., przeprowadzono akcję w okolicy miejsca, gdzie widziany był po raz ostatni.

Poszukiwania Artura Kołodziejczyka w Rudzie Śląskiej

Obszar poszukiwań był duży, więc poza policjantami z Chorzowa wzięli w nich udział mundurowi z katowickiego oddziału prewencji, oraz dwóch przewodników wraz z psami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Policjantów w przeszukiwaniu terenu wsparła Górnośląska Grupa Ratowniczo-Poszukiwawcza.

- Z kolei do pomocy przy przeszukiwaniu jezior znajdujących się na ternie działań zaangażowani zostali strażacy ze Specjalistycznej Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bytomia. Policjanci przez kilka godzin skrupulatnie przeszukiwali tereny leśne oraz okolice stawów. W działaniach wykorzystano sonar zamontowany na łodzi. Ponadto w poszukiwania włączył się również płetwonurek – dodają policjanci.

Zaginiony Artur Kołodziejczyk wygląda na 50 lat, ma 160 cm wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. Ma krótkie, ciemne i kręcone włosy oraz przylegające uszy. Znaki szczególne to widoczne braki w uzębieniu. Ubrany był w czarną kurtkę materiałową, robocze spodnie – ogrodniczki, ciemną koszulę flanelową i sportowe buty.

Poszukiwany Artur Kołodziejczyk z Chorzowa
Poszukiwany Artur Kołodziejczyk z Chorzowa

Poszukiwania mężczyzny nadal trwają. Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje o zaginionym, proszone są o osobisty lub telefoniczny kontakt z policjantami z chorzowskiej komendy pod numerem: 47 85 452 55 (e-mail: dyzurny@chorzow.ka.policja.gov.pl) lub z najbliższą jednostką Policji – numer 112.

Samoobrona

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Chorzowa organizują bezpłatny kurs samoobrony

Autor: Redakcja

09/01/2023

Zaginiony Artur Kołodziejczyk z Chorzowa

Może Cię zainteresować:

Zaginął Artur Kołodziejczyk z Chorzowa

Autor: Redakcja

23/12/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon